„Jedenáct gólů není špatných, když vezmu, že první čtyři kola jsem kvůli zraněným vazům v kotníku nemohl hrát. Je ale třeba dodat, že bez ostatních spoluhráčů bych vůbec žádné góly nedal, jim za jejich akce a přihrávky patří dík,“ říká sedmadvacetiletý borec, který se do kouzelného údolí Pustovět dostal ze západu Čech kvůli své přítelkyni, jíž následoval.

Pochází z Domažlicka, z vesnice Milavče ležící pár kilometrů od chodského centra. „Milaveč mě fotbalově vychovala a strávil jsem tam drtivou část kariéry. Ale zahrál jsem si i dva zápasy za Horšovský Tým v A třídě, než jsem se zranil, a také za Postřekov. Doma bych zůstal i dál, ale jezdit 160 kilometrů na zápas je blbost, takže jsem rád, že mě vzaly Pustověty. I to je okresní přebor, takže mi soutěž zůstala stejná,“ vypráví Hranai.

S Milavčemi si však v minulosti kop také I. B třídu, do které měl parádní vstup. Hned v prvním zápase zhruba na půlce půlky trefil balon volejem tak dokonale, že skončil v síti. „Na tuhle branku vzpomínám z celé kariéry nejraději, to se opravdu povedlo,“ směje se při vzpomínce na duel hraný pod slavnou zříceninou hradu Přimda, kde kdysi král Václav I. věznil svého syna, později na Moravském poli padlého Přemysla Otakara II.

Časy Přemyslovců jsou pryč, časy slavných Chodů také, teď bojuje Martin Hranai na Rakovnicku. Našel si časově náročnou práci v oráčovském nápravném zařízení a dvanáctihodinové směny mu neumožňují být na každém tréninku.

Ale fotbal má rád a věří, že Pustověty, až jejich mladí hráči získají víc zkušeností, půjdou tabulkou nahoru. „S Čistou jsme si to užili, dali pět gólů a oslavili konec podzimu. Tým určitě poroste a koneckonců za všechny kluky musím poděkovat našemu trenérovi Miroslavu Knapovi a také Dušanu Šnoblovi za to, jak se o nás v klubu starají: Díky, chlapi!“ dodal Martin Hranai.

close Tatran Rakovník B (ve žlutém) přehrál v okresním přeboru Pustověty, ale až po penaltách. Martin Hranai slaví gól na Tatranu info Zdroj: Alžběta Brabcová zoom_in Tatran Rakovník B (ve žlutém) přehrál v okresním přeboru Pustověty, ale až po penaltách. Martin Hranai slaví gól na Tatranu

close Tatran Rakovník B (ve žlutém) přehrál v okresním přeboru Pustověty, ale až po penaltách. Martin Hranai (15) dostal právě kartu info Zdroj: Alžběta Brabcová zoom_in Tatran Rakovník B (ve žlutém) přehrál v okresním přeboru Pustověty, ale až po penaltách. Martin Hranai (15) dostal právě kartu