Jan Beneš stejně jako jeho bratr Adam už řídí soutěže komise Česka, tedy třetí ligu a divizi. Navazují tak na svého tátu Michala, špičkového mezinárodního sudího Michala. Ten v kariéře odřídil úspěšně semifinále mistrovství Evropy 21 2004 Itálie – Portugalsko, ale také duely skupinové fáze Ligy mistrů včetně slavné Barcelony.

Oba bratři by ho určitě rádi dotáhli a při jejich mládí je možné, že se skutečně vydrápou nahoru. Přitom třeba Jan, dnes i administrativní pracovník sekretariátu OFS Rakovník, dlouho pískat nechtěl. V sedmnácti letech si však otevřel na rozhodčího ústa a ten mu odvětil, ať si to zkusí sám, když je tak chytrý. A tak to udělal.

Zatím Honza i Adam pomáhají Tatranu v jeho těžké chvilce, kdy z divize během roku spadne asi do okresního přeboru. Jasné to ještě není, dnes, tedy v úterý 30. května hraje dohrávku, ale soupeř je přetěžký, Tuchoměřice prohrály jen v prvním kole B třídy loni v srpnu… Na druhou stranu je tehdy přemohlo Vraný a to v pátek odvezlo z Rakovníka bůra…

„Bude to asi moc moc těžké, ale uvidíme až na hřišti,“ usmál se Kanonýr Deníku Jan Beneš.