Dvaadvacetiletý fotbalista, odchovanec Rynholce, je zvyklý nastupovat uprostřed hřiště nebo na kraji zálohy. Teď však trenér rozhodl: Jdeš do útoku!

Pro Kounov to nebylo dobré stejně jako celé utkání . Perlík rozjel svou One man show v 10. minutě, kdy už byl stav 2:0. Dalších dvacet minut patřilo pouze jemu a brankáři Malcovi se o něm možná zdá ještě teď. Každá rána skončila v síti a ve 32. minutě už měl šikovný Rynholečák pět gólů.

A proč poté zastavil a nechal střílet ostatní? „Ještě jsem měl dvě šance, pak mě ale trenér zase stáhnul do zálohy,“ smál se Tomáš.

Víte, co je pěkné? Přestože Rynholec rok jen prohrával a sestoupil z okresního přeboru, pořád je tam prý výborná parta kluků, kteří si rádi zahrají. „Bohužel se ne vždycky sejdeme v dobré sestavě. To se teď s Kounovem povedlo po dlouhé době. Jinak bychom měli bodů určitě víc,“ je si jistý.

Co si v Rynholci místní hráči chválí nejvíc? Určitě zázemí, žádný třetitřídní klub takové nemá. perfektní kabina a další služby, v tomhle je Rynholec speciální.

Ještě ve hřišti, nikdo jiný nemá domácí plac s umělou travou, navíc teď zase úplně novou. „Stará už byla tvrdší, takže paráda. Mně se na tom hraje dobře, ale starší hráči trochu hartusí, bolí je prý kolena,“ říká Tomáš Perlík.

Mimochodem platil za velký talent. Roky hrál v mládeži Kladna i s kluky, kteří kopou v lize nebo dalších vyšších soutěžích. A při zkoušce v dorostu Bohemians se setkal s dnes hradeckým Matějem Koubkem či příbramským Pavlem Osmančíkem. „Bohemka byla asi můj strop, byl jsem tam jen na pár přípravných zápasů. Ale je to hezká vzpomínka,“ vypráví mladík, který je sport blízko i v civilním povolání, pracuje totiž pro společnost Livesport, kde má dohled nad daty.

Pracuje tak v Praze a odsud měl v létě nabídky do vyšších soutěží, stejně i z dalších klubů z okolí Rynholce, kde bydlí s rodiči. „Je hezké, že o vás má někdo zájem, ale já jsem rád doma s naší dobrou partou. Fotbal má být pro pohodu, tu jsme si teď po roce udělali, takže zůstanu tady,“ dodal Tomáš Perlík.