Trenér Václav Eck sice Jana Beneše pochválil, vždyť mužstvo uklidnil vedoucí brankou před poločasem a ve druhé půli dal během několika minut čistý hattrick, ale stejně jako k ostatním mladým svěřencům byl i trochu kritický. „O Honzovi se ví, jaký je talent. A vím, že dává přednost kariéře rozhodčího. Ale přesto si myslím, že kdyby fotbalu dal malinko víc, mohl by rozhodovat tímhle způsobem víc zápasů,“ myslí si Eck.

Správně naznačuje, že Jan Beneš, který má v béčku Tatranu i bráchu Adama – brankáře, se už nyní v mladém věku soustřeďuje spíše na kariéru rozhodčího. Však jeho otec Michal dlouho pískal na nejvyšší úrovni a syn by ho rád nahradil.

Zatím je na listině Středočeského krajského fotbalového svazu a vede si velmi slušně.

Co se týče hráčského umu, pak od malička rád střílel góly. A jde mu to, což už před nedělním Velkým Přítočnem poznalo řadu jiných.

Od malička působí v Tatranu (vyhrál s ním dorostenecký přebor), na střídavý start si vyzkoušel i dorosteneckou ligu v Kladně. V aktuálním pořadí střelců I. B třídy se posunul na devátou příčku s pěti góly, z Rakovnicka jsou lepší jen zavidovští Žďánský s Korčákem a lubenský Varyš. A to nehrál všechna utkání.

Přitom jeho velkým vzorem je obránce… „V tuzemsku mě po fotbalové stránce baví David Limberský,“ překvapil nedávno v rozhovoru pro Deník Jan Beneš, ale dodal, že v zahraničí má vzory střelecké – Zlatana Ibrahimoviće a Pavla Pogrebnyaka, protože jsou oba góloví. Oblíbeným mužstvem je AC Milán, který se v Česku brzy objeví v Evropské lize.

Pokud od něj Jan Beneš ještě něco odkouká, mají se soupeři z B třídy nač těšit. Vysoký a zároveň rychlý a šikovný zakončovatel si na ně už teď leští kopačky.