Kapitán Jan Vaidiš přiznal, že takovýto vysoký trest jednoznačně nečekal. Sám prý tipoval, že spoluhráč z obrany Jiří Razím obdrží nanejvýš půl roku. Jeho tip se nakonec ukázal dvakrát menší než trest, který udělila disciplinární komise. Je také dost zklamán, že v zákulisí fotbalu panují nadstandardní vztahy.

Nemyslíte si, že rok bez fotbalu je hodně tvrdý trest?
Řekl bych, že je to dost tvrdý trest, jak pro klub, tak hlavně pro něj. Je to mladý kluk. Jestli ti lidé, co sedí ve vedení, někdy hráli fotbal, a ví, jaké to v zákulisí všechno je, mohli by to zohlednit a kluka by nemuseli odpálkovat takhle na rok. Počítal jsem, že dostane tak půl roku, ale že rok, tak to opravdu ne. Je to opravdu dost silné kafe.

Když si vezmete, co si dovolí v zápase třeba Řepka…
To je přesně ono. On něco udělá, ale to je právě člověk, který má jméno, a hlavně zase jsou tam vlivní lidé, kteří dokážou lidi na svazu něčím ovlivnit. No a Rakovník nikoho takového nemá.

Psal jste do zápisu o utkání jako kapitán nějakou námitku?
Konzultovali jsme to s trenérem a tu námitku měl podat vedoucí mužstva, protože se to nestalo na hřišti, stalo se to při odchodu do kabiny, takže vlastně hráč nebyl ani jako vyloučený, nedostal červenou kartu, nic. Bylo to mimo hrací plochu při odchodu do kabiny.

KAMILA HEJDOVÁ, MIROSLAV ELSNIC