Rakovník přijel do Srbů pouze s jedenácti hráči. Trenér Kučera postavil do brány exlhoteckého obra Šimka i stopera Beneše, jehož by rád získal z Vraného. Na druhou stranu postrádal některé velké opory, zejména útočníka Červeného, Pucholta nebo Gašpárka.

Ani Tuchlovice nebyly úplně kompletní, ale přece jen plnější kádr vyztužily plánovanou posilou z TN Rakovník L. Mrázkem (ve spolupráci s Balíkem připravil pěkně jedinou branku), ale i po dlouhých zraněních uzdravenými Peroutkou s Holanem. Oba trenér M. Mrázek moc chválil.

„To jsou pro nás vlastně posily a oba skutečně předvedli, že fotbal umí. Hlavně za první půlku bych rád pochválil také mladého Balíka," říkal Mrázek a vedle sedící asistent Miroslav Supáček připojil, že pochvalu zaslouží také středoví obránci Hejduk s Portužákem a před nimi operující Brož.

Tuchlovice mohly vyhrát i vyšším rozdílem, Hajník ale v úvodu nastřelil pouze břevno (jak jinak než po tradičním tuchlovickém signálu z autového vhazování) a v poslední minutě Severin zastavil Kaprův pokus v pádu rukou. Jenže brankář Šimek z penalty Kedroňův pokus vyrazil.

„Šimek pro nás bude posilou. Hlavně jeho centimetry potřebujeme, protože obranu máme přece jen nižšího vzrůstu,"  poznamenal rakovnický kouč  Jiří Kučera, který z porážky velkou vědu nedělal.

Jeho tým bude v sezoně vypadat jinak, borci jako Gašpárek, Červený, Ždánský, Hornof či Pucholt kostru týmu hodně vyztuží. „Ani tak to nebylo špatné. Kombinačně jsme byli mírně lepší a měli i šance. Hartman, který pro nás bude velkou posilou (přichází ze Strašecí, poz. red.), Sklenka či Kučera hlavou měli i šance. Hru si navíc osahali i mladíci Knor s Gregorem," těšilo Kučeru, jenž postavil na stopera zmíněnou možnou posilu z Vraného – Beneše. „Není tak urostlý, ale je pohyblivý. Zvykne si," dodal Kučera.