Do semifinále se po penaltovém  dramatu s Gunners  podívala i Lužná. Byli jsme svědky rekordních zápisů do historie Viola cupu. Martin Kaválek překonal čtrnáct let starý střelecký výkon Radka Poláška. Nejlepším brankářem turnaje se stal Aleš Kraus z týmu The Gunners. Nová pravidla se osvědčila.

Čtvrtfinále:
FK Krušovice – Retro Cento    14:0  (5:0)
Branky: Kaválek 4, Toth 4, Švambera 2,  M. Schwendt 2, Hanzlík, Kapek.
Souboj prvního s osmým po nadstavbové části byl jednoznačnou záležitostí. Retro Cento působilo od začátku rezignovaně a jako by samotní hráči nevěřili, že můžou proti favoritovi uhrát slušný výsledek. Oba týmy se tak postaraly o první rekordní zápis nedělního programu. Ještě nikdy se ve vyřazovacích zápasech nevyhrálo o čtrnáct branek.

FC Úlehle – FC Berani  7:2  (4:0)
Branky: Krejčí 2, Hanych 2, Hornof, Mates, Hejda –  Vávra  Kodeš.
V tomto zápase čekali odborníci vyrovnaný duel. Beranům bohužel chyběly zraněné opory, které by určitě pomohly v zápase s obhájcem. Začátek zápasu byl vyrovnaný a hosté dodržovali obrannou taktiku, bohužel  pro dramatičnost utkání nevydržela dlouho. Během šedesáti vteřin v období mezi čtvrtou a pátou minutou vstřelil FC Úlehle tři branky a bylo hotovo.  Berani dali první branku až za stavu 6:0  v 18. minutě.

TJ Blatno –  FC Chéza 3:2  (1:2)
Branky: Adámek, Žebrakovský, Sklenka –  Razím 2.
Souboj čtvrtého s pátým sliboval vyrovnaný duel a také beze zbytku tyto prognózy naplnil. Oba týmy se utkaly již potřetí a před týdnem vyhrálo Blatno 4:2. Úvod zápasu vyšel Chéze, která díky Razímovi šla do vedení. O vyrovnání se postaral Adámek, který využil nepovedené střely spoluhráče  Červeného a vyrovnal na 1:1. Červený potom byl i u druhé branky soupeře. Jeho nepovedenou  rozehrávku vystihl Razím a Chéza vedla 1:2. Druhý poločas Blatno přidalo a Krupička na straně hostí se měl co ohánět, a nebo střely soupeře šly těsně mimo. Vyrovnání zařídil ve 21. minutě Žebrakovský. Když už se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, udělal deset vteřin před koncem jeden hráč Chézy při rozehrávce kiks a Sklenka tuto fatální chybu potrestal a poslal Blatno mezi čtyřku nejlepších.

The Gunners – Sparta Lužná  0:0, prodloužení 0:0
pok. kopy 0:1
Branka: Koch
Taktickou bitvu a také nejvyrovnanější zápas nedělního programu viděli diváci v posledním čtvrtfinále. Souboj třetího se šestým skončil v základní části remízou a jak se následně ukázalo, tak ani dvacet devět minut nerozhodlo o vítězi. Oba týmy pozorně bránily, a když už překročily útočnou polovinu, tak se poctivě vracely. Velkých šancí ze začátku utkání  moc nebylo. Na konci  první půlky trefil po samostatné akci Koch tyč a to samé se podařilo ve 21. minutě Makarskému na druhé straně. V závěru měli Gunners ještě dvě šance, ale ty lapil Bartyzal. V prodloužení nechtěl nikdo udělat chybu. Brankáři prakticky neměli žádnou práci. Musely tedy rozhodnout penalty. Makarský vedle, na druhé straně Prošek také vedle. Střelec Gunners Kýzl trefil spojnici. Prvním a nakonec jediným úspěšným střelcem byl Tomáš Koch. Naději mohl vykřesat Marek Tvrz, ale Bartyzal jeho bombu lapil. Lužná si zahrála o medaile, sympatický tým Gunners skončil na pátém místě.

Semifinále:
FK Krušovice – TJ Blatno    5:2 (3:2)
Branky: Kaválek 4, Švambera  –  Majer, Rázek.
V úvodním semifinále bylo první dějství velmi vyrovnané. Nejdříve se trefil Kaválek, ale vzápětí vyrovnal Majer. V sedmé minutě se individuálně prosadil Švambera a v 11.  opět Kaválek 3:1. Krásný okamžik pro diváky přichystal těsně před pauzou Rázek. Zády k brance po ideální přihrávce tečoval míč a překvapil Šplíchala v brance Krušovic 3:2.  Ve druhé části už kraloval střelec Kaválek, který se přiblížil díky dalším dvěma trefám k metě čtyřiceti branek.  Blatno bojovalo,  mělo několik možností, jak zdramatizovat utkání, ale ve druhé půli gól nedalo.

FC Úlehle – Sparta Lužná   3:0 (1:0)
Branky: Pucholt, Hejda, Hanych.
Druhého finalistu určil souboj mezi obhájcem a Spartou. Výsledek vypadá sice jednoznačně, ale Lužná měla několik jasných brankových příležitostí, které nevyužila, a proto se do finále nedostala. První gól padl až v deváté minutě po hezké akci Pucholta 1:0. Obrovskou šanci na vyrovnání měl na začátku druhé půle Koch, ale minul prázdnou branku. V 16. minutě přiblížil svůj tým bodlem do finále Hejda 2:0. Lužná se nevzdávala, ale Štiller v brance Úlehle čaroval a měl i potřebné štěstí. V 19. minutě Hanych bombou už zvýšil na 3:0. Vzápětí na druhé straně trefuje Chládek břevno a Ambrůžka na brankové čáře vychytá opět Štiller. Rozhodla efektivita v samotné koncovce a FC Úlehle zaslouženě postoupil do finále .

Utkání o třetí místo
TJ Blatno   –  Sparta Lužná
5:3 (2:1)
Branky: Majer 3, Adámek 2, – Prošek,  Šnajdr, Bartyzal .
V zápase „,zklamaných"  šlo do vedení Blatno po střele Majera. Na dva nula zvýšil Adámek. Kontaktní branku z přímáku trefil před přestávkou Prošek 2:1. Ve druhé části se Lužná snažila útočit, ale dvakrát inkasovala a opět u toho byla dvojice Adámek, Majer 4:1. V závěru se vysunul i brankář Bartyzal a Sparta hrála dlouhou dobu power play. Brankář Lužné se i dočkal, ale pouze upravil na konečných 5:3. Bronz patří Blatnu.

FK Krušovice –  FC Úlehle    11:6 (5:1)
Branky: Kaválek 6, Švambera 3, Růžička, M. Schwendt – Hejda 4, Pucholt, Hanych.
O vítězi patnáctého ročníku Viola cupu nebylo během utkání vůbec pochyb. Už ve druhé minutě načal svoje gala představení Kaválek a o minutu později zvýšil Švambera na 2:0.  Hejda sice v další minutě snížil, ale Kaválek a dvakrát Švambera vytvořili dostatečný náskok týmu FK Krušovice 5:1.  Ve druhé půli FC Úlehle snížil na 5:2, ale rychlé branky domácích nepřipustily žádné  drama. O menší vzrušení se postaral nedisciplinovaný Kapek, který finále nedohrál pro vyloučení.  Závěr finále se hrál v exhibičním duchu z obou stran a přinesl dva rekordní zápisy – nejvíce branek ve finálovém zápase za 15 ročníků a také překonání střeleckého rekordu Radka Poláška z prvního ročníku, kdy  každé mužstvo sehrálo osmnáct zápasů. Martin Kaválek Poláška dorovnal čtyřicet šest vteřin před koncem a překonal dvě vteřiny před koncem zápasu. Celkem během svých jedenácti utkání vstřelil neuvěřitelných čtyřicet tři branek. Zaslouženým vítězem Viola cupu i díky střelci turnaje  se stal tým FK Krušovice. Obhájce FC Úlehle skončil druhý.

Konečné pořadí 15. ročníku
1. FK Krušovice, 2. FC Úlehle, 3. TJ Blatno, 4. Sparta Lužná, 5. The Gunners, 6. FC Chéza, 7. FC Berani, 8. Retro Cento, 9. Okresní přebor.

Tabulka střelců: 43 branek Kaválek, 20 branek Prošek, 18 branek Kudláček, 17 branek Mácha, 16 branek Krejčí a Poborský, 13 branek Vávra, Kýzl a Sklenka, 11 branek Pucholt, Hejda a Razím.

Také byl zvolen All stars tým Viola cupu 2013: brankář  Jan Bartyzal  (Sparta Lužná,  5 hlasů), hráči : Martin Kaválek (FK   Krušovice,  9 hlasů),  Václav Prošek (Sparta Lužná, 8 hlasů), Jan Švambera (FK Krušovice, 7 hlasů), Petr Hornof (FC Úlehle, 5 hlasů).
Nejlepším brankářem Viola cupu se stal Aleš Kraus z týmu The Gunners .

„Děkujeme firmě Elektro Viola, kterou zastupoval pan Rudolf Kulhánek, za podporu halové ligy. Poděkování patří rozhodčím turnaje Antonínu Sýkorovi a Marku Titlbachovi za kvalitně odvedené výkony a také  Rudolfu Tichému a dalším, kteří se podíleli na této tradiční akci."

BEDŘICH KOCH