Okresní fotbal a krajská I. B třída už taky vyjede s prvním mistrovským zápasem a bude stíhat další krajské kolegy, či divizní a ligové mančafty. Na plac se dostane i mládež, která nám stále umožňuje vidět do budoucnosti, jaký fotbal nás asi za pár let čeká. A hlavní je, aby ho chtěl někdo hrát a někdo na něj koukal. A nebavíme se o tom, jaká je fotbalová společnost, kde je zlo a kde dobro, nyní mluvíme o tom, co je základním kamenem pro to, aby fotbal mohl fungovat a jsou to naše/vaše děti, které stále fotbal v naší republice milují ze všech disciplín nejvíc a dělají z kopané nejmasovější sport vůbec.

Zatím máme na čem stavět, a tak si zítra každý jistě najde to své místečko na tribunce, lavičce, nebo třeba jen na trávě, aby se za příjemného počasí mohl napojit pivem, sníst si první okresní klobásku a zhlédnout premiérový mač svého oddílu.

Každá soutěž přinese své. Z okresu nám postoupil Zavidov, jeho krůčky v I. B třídě by mohly být lehké a tiché. Družina Zdeňka Pichnera a Jaroslava Hamouze zaváhala v loňské sezóně pouze jednou, což je velmi dobrý předpoklad k výbornému uchycení o soutěž výš.

Rezerva Tatranu a Mutějovice už se s ostatními soupeři poznaly. Tatran trochu méně, ale i přes to si vybudoval dobrý post i dobré jméno. A kde byly Mutějovice? Bojovaly o záchranu a najednou je vidíme, jak proplouvají Krušovickým pohárem až k lahodnému druhému místu. Za sebou nechaly kluby hrající i krajský přebor. Je vidět, že fotbal otvírá nespočet variant, mnoho překvapení a nikdy není dopředu jasné, kdo bude vítězem. Snad se bude rakovnickým týmům v kraji dařit i v této sezóně a nikdo z našich třech zástupců nebude muset vyšší patra opustit.

Co se týče okresního přeboru, tady je sledovanost pochopitelně také značná. Leckdo dává přednost vesnickým i maloměstským tvářím před kvalitou fotbalu. A to není vše, ty hlášky fanoušků, to jen tak někdo nevymyslí. I na hřišti se odehrají situace, které v televizi neuvidíte.

A kdo je favoritem na postup či sestup? Ve středu jsme vám nabídli anketu sedmi lidí, každý řekl svůj názor, a tak by bylo asi spekulativní diskutovat o tom, kdo je favoritem či jasným outsiderem. Můžeme si říct, že tabulkově k vítězství OP má nejblíže Městečko, potažmo Lány, které se po delší době vrátily z I. B třídy. Nejslabším článkem byla Jesenice.

Nikde není dáno, co všechno se přes léto změnilo a kdo bude mít postupové choutky, kdo se jak připravil a kdo jak svůj plán naplní a dokáže ho realizovat na hřišti. Takže karty se rozdají zítra a budou se znovu a znovu rozdávat ještě třináctkrát na podzim a třináctkrát na jaře. Až po pár výkonech si můžeme dělat obrázek. Zatím můžeme držet palce oblíbeným a těšit se na zahajovací výkop… Už v sobotu od 17 hodin.

KAM NA FOTBAL O VÍKENDU

Pokud není uvedeno jinak, zápasy startují v 17 hodin.

SOBOTA:

KP: 14:15 Tatran Rakovník – Klecany, Nové Strašecí – Vraný.

KP dorostu: 9:30 a 11:45 SK Rakovník – Mn. Hradiště.

KP žáků: 9:30 a 11:10 Tatran Rakovník – Brandýs-Boleslav.

II. třída: So. Janov – Oh. Městečko, Sp. Lužná – SK Pavlíkov, FC PO Olešná – FK Hředle, So. Sýkořice – So. Mšec, SK Oráčov – FC Jesenice, SK Senomaty – ČL Kolešovice.

III. třída: Branov – Ol. Rakovník. IV. třída: 10:00 Roztoky B – Hořesedly.

NEDĚLE:

I. B třída: 13:30 Tatran B – Zdice, Mutějovice – Jedomělice.

II. třída: SK Lány – FK Kněževes.

III. třída: 10:00 Šanov – Čistá, 10:00 Zavidov B – Pustověty, Lišany – Roztoky, Rynholec – Lány B, Kroučová – Chrášťany, Srbeč – Řevničov.

IV. třída: 13:30 Petrohrad – Kněževes B, 13:30 SK Rakovník B – Lubná, Kolešovice B – Ruda, Olešná B – Hřebečníky, P. Újezd – Slabce.