Do I. B třídy postoupila Lužná, která v nevídaně dramatickém finiši loňského ročníku urvala první místo v posledním zápase sezony. Vystřídala tak Hředle, které se v nejnižší krajské soutěži ohřály pouze rok. Okresní přebor opustily Mutějovice, kde pro nedostatek hráčů zrušili fotbal úplně, a Janov, který sestoupil z poslední příčky. Místo nich se prodraly mezi okresní elitu kromě vítěze III. třídy – Rynholce, také druhé Slabce.

A jací budou největší favorité nového ročníku?

Jedním z největších bezpochyby navrátivší se Hředle. Těm se letní příprava povedla na jedničku, je zde však jedno ale. Jan Sklenář má ještě v živé paměti rovněž povedenou zimní přípravu, po které následovalo katastrofální jaro a pád z I. B třídy do okresního přeboru. „Zimní příprava je pro nás varováním. Tehdy jsme rovněž neprohráli a poráželi soupeře z vyšších soutěží, ale jaro bylo úplně něco jiného. Doufejme, že to bude jinak,“ přeje si.

Hředle v létě opustil dosavadní trenér Josef Petráš, mužstvo bude nyní koučovat sám předseda klubu Miroslav Sláma. Změny v kádru jsou minimální, do Šanova se vrátil Volráb, z Viktorie Žižkov přišel Aleš Kolář, který již v klubu dva roky působil.

Rakovnická Olympie počítá ztráty

Vysoko by měla mířit i Olympie, která soutěž vloni vyhrála, letos jí vítězství vzala Lužná v posledním kole. V týmu však převládají odchody. Bedřich Koch přijal nabídku trénovat Zavidov, kam si vzal i svého syna Tomáše. Do Olešné odešel Radim Topinka, do Tatranu Petr Procházka a do Unhoště Daniel Asník. Příchody jsou Holý (Mutějovice), Suchánek (Žlutice) a Peták (Janov).

Svěřencům Antonína Sýkory se navíc hrubě nevyvedla generálka, když prohráli v Roztokách vysoko 1:6. „Určitě nám přinesla pohled, jak na tom před prvním mistrovským zápasem jsme. Rozdíl byl hlavně ve fyzické kondici a v proměňování šancí. Budeme doufat, že proti Lánům nastoupí jiná Olympie,“ přeje si vedoucí Zdeněk Špimr.

Kněževes vyrazí do boje bez kapitána

Tradičně na mety nejvyšší útočí i Kněževes, která v přímém souboji o okresní titul podlehla mistrovské Lužné a i v novém ročníku bude chtít skončit co nejvýš. Mužstvo však opustila jeho největší opora – stoper Jan Vrábík, který zamířil na Tatran. „Honza je hráč, který jednoznačně převyšuje kvality okresu. Působil jako mozek mužstva, hráč okolo kterého se všechno a všichni točí. Jednoznačně to mužstvo v nadcházející sezóně ovlivní,“ uvědomuje si kněževeský Radek Vaníček. Příchodem je naopak zkušený Rostislav Hertl, který působil v rezervě SK Rakovník.

Olešenští mají post gólmana vyřešen

Bronzový tým posledního ročníku – Olešná, má rovněž vysoké ambice. Zvlášť když vyřešili post gólmana, který je v poslední sezoně velmi trápil. „Jsem rád, že se nám povedlo přivést Glosra z Pavlíkova, který je na náš okres nadstandardním brankářem a s Vencou Fiedlerem budou tvořit velmi dobré gólmanské duo,“ je spokojen kouč Miloslav Doležal. Kromě již zmíněného Topinky přišel do Olešné rovněž Jakub Černý z Janova a Pavel Vaňák, který v mládežnickém věku hrál i na Spartě. Tým opustili Bělohradský (Lubná) a Jiránek (SK Rakovník).

V Městečku doufají ve vylepšení pozice

Vůbec největší favorit poslední sezony – Městečko, zpackalo jarní část a nakonec skončilo „až“ páté. Lodivod Ohnivců Stanislav Jansa doufá ve vylepšení pozice.
„Chtěli bychom hrát důstojnou roli, aby se nám vrátila taková ta herní pohoda, kterou jsme měli loni na podzim. Rozhodně bych rád skončil na lepším místě, než na pátém,“ přeje si.

Městečko posílili z Mutějovic zkušení Jan Křikava a Jiří Jůna, do zahraničí pracovně odešel David Jůn.

Rynholec chce hrát ve středu tabulky

Černým koněm soutěže by mohl být suverénní vítěz III. třídy Rynholec. „V okresním přeboru to bude těžší. Jelikož ještě hraji za Lány, vím, jací jsou v přeboru soupeři, ale prostředek tabulky bychom mohli hrát,“ myslí si rynholecký kouč Petr Rajgl.