Těší nás, že vás naše anketa zaujala, hlasy pro jednotlivé arbitry, kteří patří neodmyslitelně k fotbalovým utkáním, se rychle množí. Kdokoli může jednou denně až do 14. února kliknout na webu rakovnicky.denik.cz pro rozhodčího, kterého považuje za nejlepšího.

Rozhodčí to mnohdy nemají na hřišti jednoduché. Často musí čelit slovním výpadům, někdy dokonce i fyzickým, a to jak od hráčů, tak i od trenérů či přítomných diváků. V první české lize i zahraničí byl vyhlášeným bouřlivákem řízný bek Sparty Tomáš Řepka, s jehož blikanci si arbitři užili své.

A kdo je rebel číslo jedna rakovnického okresu? To byla první otázka, kterou jsme položili nominovaným sudím. A i když někteří s odpovědí trochu otáleli, většina oslovených si alespoň jednu horkou hlavu vybavila.

Nejčastěji zaznělo jméno stopera Kněževsi Jana Vrábíka. Kdysi mládežnický reprezentant působil chvíli i v Blšanech, na SK i v rakovnickém Tatranu, kde se objevil také zkraje podzimní části. Zasáhl rovněž do jednoho utkání v divizi, ale poté se vrátil zpět do „své“ Kněževsi.

„Honza je nejvíc vylučovaný a co se mezi rozhodčími o něm bavíme, tak je s ním pořád nějaký problém,“ uvedl na jeho adresu jeden ze sudích. Jeho kolega se přidává: „Vrábík má svoje úlety. A nehádá se pouze s rozhodčími, ale dokáže spolehlivě rozhádat i svůj tým.“

Mezi „zlými muži“ okresu však zdaleka nezůstává osamocen. „Napadá mě Karel Mužík ze Slabec a jeho blikanec v utkání se Zavidovem, kdy nejprve nakopl protihráče, poté nadával rozhodčím a nakonec se dostal do potyčky s diváky. Pak Dušan Stárek z Čisté, který v duelu s Roztoky napadl rozhodčího,“ uvedl další jména jeden z arbitrů. S čisteckými hráči měl konflikt také další muž s píšťalkou. „Čistečtí mají kolikrát zkratové jednání, kdy chtějí pomstít spoluhráče, místo toho, aby to nechali na rozhodčím. Třeba Pavlis.“

Dalším, na koho si rozhodčí vzpomněli, je kroučovský Škutchan. „Z Řevničova nebo z Kroučové by na to aspirovali pomalu všichni hráči, ale vévodí jim kroučovských Škutchan. S ním měl konflikt snad každý,“ usmíval se další oslovený sudí.

Pro někoho může být překvapivý výběr špílmachra Olympie Martina Kokšála, jenž má na svém kontě i starty v první lize. „Občas má nesmyslný blikance. U Martina mě to občas šokuje, protože si myslím, že hráč s takovou minulostí a takových kvalit by měl být víc nad věcí,“ říká jeden z rozhodčích, který si vzpomněl i na další jména. „Na hraně tvrdosti hraje Denis Bechner z Hředel, ale tomu to zatím vychází, že ještě nikoho nesestřelil a hlavně hodně inkasuje, takže i rozdává. Pro mě osobně je nejneoblíbenějším hráčem Petr Šťastný z Jesenice. Ten hraje velmi tvrdě, věčně něco komentuje, ale běda, jak někdo fauluje jeho,“ dodává.

Dalšími „zlobivci“, kteří podle oslovených arbitrů rádi zabrousí ostrým zákrokem do protihráče a neodpustí si nějakou to poznámku, jsou například pustovětský Martin Kameník či chrášťanský Petr Králička. „Některé zákroky Kameníka nechápe víc lidí. Nebo Králička z Chrášťan má občas taky zákeřné, v uvozovkách neviditelné zákrok a pak rád i komentuje.“

Všude jsou hráči usměvaví i zlobiví. Snad vás anketa pobavila, protože úsměv je lepší než naškorpený obličej.