FK Chmel Mutějovice – Benátky nad Jizerou  3:2 (2:2)

Domácí podržel několika vynikajícími zákroky gólman Melč a na kolena je nesrazila ani smolná vlastní branka. Do utkání vstoupila obě mužstva s vysokým nasazením, hrálo se nahoru a dolů. V 15. minutě přizvedla domácí obrana centr hostí do vápna a Jiránek ideálně trefeným volejem poslal hosty do vedení 0:1.

Odpověď chmelařů na sebe nenechala dlouho čekat. V 19. minutě unikl Sajner, z úhlu propálil míč pod gólmanem, obránce minul odkop a dobíhající L. Roubík vyřešil nelehkou situaci s přehledem – 1:1.

Hosté kontrovali šancí Karáska, kterou zázračně vykopl Melč. Ve 22. minutě centrovali hosté do vápna a domácí obrana usměrnila hlavičkou míč za záda bezmocného gólmana Melče – 1:2. Po rozehrávce našel Majba ideální přihrávkou za obranu nabíhajícího Frühaufa a ten zahrál na housle hostujícího brankáře Jíry – 2:2.

Vzápětí zlikvidoval Melč další šanci hostí a na druhé straně prověřil L. Roubík dalekonosnou bombou pozornost Jíry. V samotném závěru poločasu měl dvě tutové šance s chutí hrající Sajner, nejprve však nastřelil gólmana a další sólo zakončil obhozením gólmana mimo branku. Obdobné zakončení předvedl pak hned v úvodu druhého poločasu Černý.

Přesto se chmelaři vedoucí branky dočkali. V 57. minutě rozehrál L. Roubík trestný kop na křídlo Staňkovi, jehož centr do vápna dorazil do branky Sajner – 3:2. Další šanci měli na kopačkách hosté, i tentokráte však Melč výborným zákrokem srovnání skóre zabránil. Naopak vedení domácích mohl navýšit Sajner, ale místo přihrávky lépe postavenému spoluhráči pálil nad.

V 86. minutě vybojoval Černý míč, přihrál Sajnerovi, ale ten nastřelil pouze gólmana. S blížícím se závěrem utkání a houstnoucími mraky houstla i atmosféra před domácí brankou, když se hosté za každou cenu snažili o srovnání stavu. To však dalším výborným zákrokem po dělovce Škareckého odmítl domácí gólman Melč a závěrečný hvizd rozhodčího již jen spustil vlnu euforie z postupu chmelařů do semifinále Krušovického poháru 2013, ve kterém v sobotu 27.7. zajíždějí na hřiště Dobříše (v současnosti účastníka III. třídy okresu Praha-Západ). Výkop utkání v 18:00 hod.

Mutějovice: Melč –  Koláček – Lupák, Kapoun L., Kafka  –   Majba, Roubík L., Černý, Staněk –   Frühauf, Sajner. Trenér:  Milan Staněk.

EVA DUŠKOVÁ