V zimě se událo několik věcí, které Baltovi sebraly radost z fotbalu, proto se rozhodl v branovském dresu už nepokračovat.

„Na začátku února se mi ozval trenér Mrázek, že mají problém s druhým golmanem, který je na soutěž krajského přeboru určitě potřeba. Po dni přemýšlení jsem se rozhodl nabídku přijmout,“ vysvětluje Jan Bartyzal.

Jiné nabídky nepřišly. Honza byl v kontaktu jen s panem Šnajdrem z Lužné, kde je kmenovým hráčem, a s panem Mrázkem ze Strašecí. Když přišla nabídka ze Strašecí, tak prakticky nebylo co řešit. V Lužné Baltovi dělat problémy s přestupem nebudou, takže to vypadá na půlroční hostování a v létě se Honza rozhodne, co dál.

„Přicházím do Strašecí s tím, abych pomohl Péťovi Kutovi jak na tréninku, tak při zápase. Konkurence se nebojím, to by byla chyba. Já k němu mám pouze obrovský respekt, a i když začnu jen na lavičce, vidím to jako posun vpřed. Když člověk kouká, jak na tréninku nevypustí jeden míč a jak ve svém věku maká, tak si nedovolím něco vynechat, nebo si ubrat. Z I. B třídy je to pochopitelně obrovský skok. V KP je všechno daleko rychlejší a útočníci šikovnější. Budu vděčný za každou šanci, co od trenéra dostanu a budu se snažit jeho očekávání naplnit,“ slibuje Balta.

Za tu chvilku, co ve Strašecí je, tak prý poznal, že tam fotbal dělá parta a srdíčko, což je pro Honzu důležité.

„Ano, je to tak. Proto je také tým v tabulce tam, kde je. Kluci mě přijali výborně, za to jim děkuju a nesmím zapomenout poděkovat Lužné, že mi v získání zkušeností nebude bránit. Je radost trénovat ve čtrnácti lidech, kde má trenink od začátku do konce šťávu,“ popsal závěrem své prvotní pocity v týmu Nového Strašecí Jan Bartyzal.