Jak byste zhodnotil podzimní část? Předpokládám, že s vaším umístěním i bodovým ziskem panuje spokojenost…
Co se týká zhodnocení podzimní části soutěže, musím rozhodně za celé mužstvo říci, že umístění v těchto patrech tabulky okresního přeboru nepředpokládal ani největší optimista. Je pravda, že při troše fotbalového štěstíčka jsme mohli „vydolovat" ještě pár bodíků navíc, ale na druhou stranu se musí sportovně přiznat, že mužstvo v současnosti hraje na maximu svých možností.

Dokázali jste uhrát poměrně velké množství bodů, avšak střelecky se vám až tolik nedaří, pramení to z vašeho způsobu hry, případně kde vidíte příčiny?
Hlavní příčinou naší malé střelecké potence je absence koncových typů hráčů. Dokážeme se dostat do vyložených pozic, ale bohužel nám chybí klid a jistota v zakončení.

Doma jste (v normální hrací době) ještě neprohráli, čím si to vysvětlujete (má vaše hřiště nějaká specifika)?
Tak jak jistě naši soupeři již poznali, na našem hřišti se nedá hrát systémem „nakopnu balón a jdu". Jeho rozměry jsou na dolní hranici předepsané pro hru jak na délku, tak na šířku, čehož naši hráči dokáží při zahrávání standardních situací v plné míře využít.

Jaký zápas se vám na podzim nejvíce povedl?
Nejvíce se nám povedlo hned úvodní utkání v Pavlíkově, kde se do sestavy dokázali prosadit všichni naši „dorostenci" a hrála se rychlá a líbivá kopaná.

Který protivník byl z vašeho pohledu nejtěžší a koho favorizujete na postup?
Nejtěžší bylo jednoznačně domácí utkání s rezervou SK Rakovník, které jsme odehráli pod velkým tlakem a s velkým štěstím se nám zásluhou vlastní branky hostujícího obránce v závěru utkání povedlo zvítězit. Proto bych je zároveň označil jako první kandidáty na postup. Společně s mužstvem Olympie Rakovník předvádí nejlepší fotbal na okrese.

Kdy jste si naopak sáhli na dno svých sil a na který zápas byste nejraději zapomněli?
Na dno jsme si sáhli v 8. kole v ranním nedělním zápase proti mužstvu Zavidova B. Naši „koně" byli po probdělé noci ve víru tance a zpěvu a na jejich výkonu se to odrazilo v plné míře. Šest hráčů z jedenácti bylo na střídání po patnácti minutách hry. Zavidov byl naopak posílen o několik hráčů z A-sestavy, kteří si z našich záložníků a obránců dělali trhací kalendář.

Jste malá vesnička, navíc na severním konci okresu, jak těžko se vám sestavuje kádr?
V současnosti je náš kádr dost široký, na každý post máme několik hráčů a naši zkušení trenéři vždy dokáží zvolit na určitého soupeře vhodnou alternativu.

Kdo z vašeho týmu zaslouží pochvalu, naopak od koho očekáváte více?
Zde musím vyzdvihnout dvě velké opory našeho mužstva. Jedna z nich je na postu brankáře, kdy M. Kopáček předvádí v letošním ročníku excelentní výkony a mnozí střelci jsou z něho nešťastní. Druhá stálice je v podobě kapitána mužstva – na pozici stopera nastupuje pravidelně J. Melč. Je to bojovný typ hráče, je variabilní, drží v mužstvu týmového ducha a na hřišti z něj vyzařuje pocit jistoty. Ne nadarmo byli oba dva několikrát v sestavách kola okresního přeboru.

Jak jste spokojen s tréninkovou docházkou?
Tréninky se konají v týdnu, tudíž většina hráčů si plní v první řadě své pracovní povinnosti. Ale i tak se pravidelně scházíme v deseti lidech, což si myslím, že je velký úspěch a na naší hře se to poté projevuje. Čili jedním slovem – spokojenost.

Jak hodnotíte celkovou úroveň soutěže letošního ročníku?
Letošní ročník hraje 14 mužstev, kdy prim hrají oba dva rakovnické celky, v těsném závěsu jim sekundují Hředle a Kněževes. Od pátého místa až po závěr tabulky jsou mužstva, od kterých nikdo neví co čekat. Jejich zápasy jsou vyrovnané a bojovné, divákům se letošní ročník okresního přeboru musí líbit.

Jak bude vypadat příprava, budou nějaké změny v kádru?
Letos nám odpadl tradiční zimní turnaj v Žatci, kterého jsme byli v minulých letech pravidelnými účastníky, a tak příprava probíhá prozatím pouze v našem areálu. V podstatě jsme navázali na poslední utkání a hráči jedou bez pauzy. V únoru máme plánované soustředění v Rokytnici v Krkonoších, v plánu je rovněž několik přípravných utkání. Co se týká změn v kádru, nebudu prozatím žádné informace zveřejňovat, vše je v jednání.

Jaké máte cíle do jarních bojů, s jakým umístěním byste byli spokojeni?
Ač nás mnozí okresní „tipéři" tipovali na jednoho z kandidátů na sestup, jsem rád, že jsme jim pokazili jejich bilanci. Naše cíle byly v podstatě splněny již v podzimní části. Máme dostatečný počet bodů pro to, abychom v klidu odehráli jarní kola. Naším hlavním cílem bude proto stabilizovat kádr, zapracovat více do mužstva naše mladíky, díky kterým je naše hra dravější, živější a nepostrádá prvky kombinace. Chceme vytvořit ambiciozní a stabilní mužstvo, které bude v budoucnosti atakovat – tak jako letos – horní patra tabulky.