Premiérovou sezonu v reorganizované druhé lize jste zakončili na šestém místě a v druhé části soutěže bojovali o záchranu. Ta se vám povedla, ale začátek soutěže naznačoval i vyšší ambice…
Ze začátku jsme ještě měli hráčky, pak to začalo odpadat vinou zranění a zaneprázdněností v práci, takže jsme soutěž dohrávali s juniorkami, které neměly žádnou zkušenost. Věřím tomu, že kdybychom byli ve stejné sestavě, jako jsme odehráli první tři kola, tak to nakonec dopadlo úplně jinak.

Po reorganizaci soutěží čítala II. liga nově čtyři týmy z Čech a čtyři z Moravy, s jakým jste šli do reorganizované soutěže očekáváním?
Z České fotbalové ligy žen jsme znali akorát Čáslav, ostatní týmy pro nás byly neznámou. Očekával jsem, že úroveň soutěže bude vyšší, a to hlavně kvůli moravským týmům. Čekal jsem to tedy daleko těžší, ale vzhledem k tomu, že ty týmy jsme neznali a ony neznaly nás a moravské týmy nakonec neměly takovou kvalitu, jakou jsem očekával, soutěž byla mnohem vyrovnanější. Tam byly suverénní akorát Hradec a obě Brna, jinak ostatní týmy, jako Čáslav, my, Olomouc nebo Ostrava, mohly každý s každým vyhrát.

V druhém kole se vám dokonce podařilo remizovat s favorizovaným Hradcem…
Ano, Hradec byl velkým favoritem, sestoupil z první ligy a zase do ní postoupil a v tomto zápase při nás stálo velké štěstí a ještě nám zachytala brankářka. Kdybychom prohráli třeba o pět branek, tak se nikdo nemohl divit, ale v závěru jsme za stavu 2:2 měli ještě velkou šanci a mohli jsme i vyhrát.

Které utkání bylo vaše nejpovedenější?
Ač jsme obrali o body silný Hradec, odehráli jsme i lepší utkání, i když jsme třeba o branku prohráli. Jedním takovým příkladem je zápas v Olomouci, který byl z naší strany opravdu velice dobrý a prohráli jsme 1:0 brankou v 75. minutě.

Naopak utkání, která se vám vůbec nevydařila, byla s Horními Heršpicemi…
Ano, s tím souhlasím, ale bylo to zaviněné také tím, že se nám tam v pátém kole zranila naše jediná brankářka, která si při rozcvičení vykloubila ukazovák, měla ho do pravého úhlu. Do branky musela jít hráčka a takto bez stálé brankářky a někdy pouze s deseti hráčkami jsme odehráli zbytek soutěže, čehož samozřejmě tým, jako jsou Heršpice, dokázal využít.

Byla možnost si vypůjčit brankářku třeba z dorostu?
Bohužel, v áčku máme pouze jednu brankářku a v juniorkách je také pouze jedna brankářka, které je navíc pouze čtrnáct a vzhledem k tomu, že druhou ligu mohou chytat pouze hráčky od patnácti let, nebyla jiná možnost, než vzít si do brány hráčku z pole. Takhle narychlo v termínu, kdy nejsou přestupy, se žádná brankářka nesežene, obzvlášť u žen, kde je gólmanka nedostatkové zboží.

Kdy jste odehráli vůbec nejhorší zápas?
Jak jsem řekl, že jsme odehráli povedené utkání v Olomouci, tak doma se nám vůbec nepovedlo. Bylo to v posledním kole základní části a prohráli jsme 1:7. Přitom první půli jsme hráli velice dobře, ale v druhém poločase jsme dostali úplně zbytečných šest branek, které náš výkon z první půle úplně devalvovaly.

Je někdo, koho byste za jeho výkony vyzdvihl?
My jsme byli hlavně rádi, že holky, které chodily, vůbec dohrály soutěž. Jak jsem řekl, soutěž jsme dohrávali s deseti, jedenácti hráčkami, takže kterákoliv dívka přišla, zaslouží pochvalu, protože na hřišti odevzdaly maximum, žádná to nevypustila. Tak nemohu jmenovat nikoho konkrétního, abych neurazil ostatní. Holkám, které chodily, bylo třeba jen šestnáct, měly hrát ještě juniorskou soutěž a je třeba je pochválit, i když to bylo někdy divoké, ale jsou ještě opravdu velmi mladé a byla to pro ně velká škola.

Vám se poměrně dařilo s Ostravou, byl to váš oblíbený soupeř?
Podle výsledků to tak vypadá, ale s Ostravou jsme měli docela štěstí, a to jak v prvním kole, kdy jsme vyhráli 4:2, ale byl to naprosto vyrovnaný zápas, tak i na jaře, kdy jsme zvítězili 5:1, ale dovolím si tvrdit, že kdybychom inkasovali jako první, dopadlo to vše úplně jinak. Takže bych neřekl, že by to byl náš oblíbený soupeř, měli jsme pouze štěstí, že jsme na něj uměli zahrát.

Bavili jsme se o vaší slabině, co bylo naopak vaší silnou stránkou?
Naší silnou stránkou byla týmová hra. Ty holky, co tam zůstaly a byly zdravé, chtěly soutěž dohrát, byť byly někde v deseti. Kdyby se na to holky vykašlaly, tak jsme soutěž ani nedohráli. Ale i přesto, že máme v týmu dost policistek, které dělají na směny, jsme soutěž nakonec dohráli.

Zmínil jste, že jste si vypůjčovali hodně dorostenek, takže spolupráce s dorostem fungovala…
Dorostenky, které vyhrály svoji soutěž, hrály všechny za áčko a trénovaly celou sezonu s námi. Kdyby nebylo jich, tak nás není ani osm. Dorostenky tedy byly nejvíce vytížené, neboť hrály dvě soutěže. Nyní budou hrát druhou dorosteneckou ligu, kde je čeká více zápasů a budou to mít tedy ještě náročnější, ale zase v druhé ženské lize bude v příští sezoně pouze sedm týmů, takže by na to měly mít čas.

Do první ligy postoupila vedle Hradce Králové Zbrojovka Brno, jak se jí podle vás povede?
Myslím si, že to nebude tak hrozné. Brno nemělo špatný kádr, nebude hrát asi v první čtyřce, ale mohlo by se zachránit.

Do nové sezony vkročíte po roce opět bez rezervy, neboť Lvice budou opět pavlíkovské. Jaká byla spolupráce s nimi z vašeho pohledu?
Četl jsem rozhovor s panem Macákem a trochu mě popudil jeho výrok, že spolupráce nebyla valná. Ona skutečně nebyla valná, ale z jejich strany. Více bych k tomu nerad říkal, nechci dělat mezi kluby nějaké rozbroje. Fungovalo to maximálně tři zápasy, kdy to bylo vidět i na výsledcích, ale pak to prostě fungovat přestalo.

Jak se díváte na hromadný odchod z vašeho týmu do Lvic, který způsobila změna v přestupním řádu?
Holky mají svobodnou volbu, mohou odejít, kam chtějí. Třeba se jim tady nelíbilo, nechtěly tady hrát, nebo si nerozuměly s holkami. Já nevím, co se tam stalo, my nikomu nic nezazlíváme. Na druhou stranu sháníme i my nové posily a snad se něco sehnat podaří.

Jaké máte cíle do nové sezony?
Vždy jsme měli cíl hrát dobrý fotbal a teď je náš cíl, abychom nesestoupili. Teď se bude systém soutěže opět měnit, bude tříkolový, vítěz postoupí do první ligy, poslední rovnou sestoupí. Nechceme lámat nic přes koleno, když se zachráníme, tak se zachráníme, uvidíme, jak to dopadne. Chceme hlavně, aby byly holky spokojené, aby je to bavilo a aby to bavilo nás všechny.