FK Kněževes – Týnec 1:0 (0:0)

Do utkání vstoupili daleko lépe domácí fotbalisté, kteří si hned v úvodních minutách vytvořili herní převahu a také brankové příležitosti. Nejprve se uvolnil na hranici pokutového území Komžík, ale jeho projektil minul týneckou svatyni. O několik minut později hlavičkoval kněževeský Plaček těsně mimo brankovou konstrukci hostů. Postupem času se hra vyrovnala. Hrál se velice svižný fotbal, hra se přelévala od vápna k vápnu, ale obranné řady obou týmů pracovaly na výbornou. Domácím příznivcům vážněji zatrnulo v poslední minutě prvního poločasu, když hosté podnikli rychlý brejk do otevřené obrany Kněževse. Týnecský hráč se dostal do zakončení. Jeho tvrdá střela protáhla kněževeského Doubravu, ale ten nadvakrát pokus kryl.

Šutér Hlavatý zajistil tři body

Obraz hry se neměnil ani po změně stran. Kněževes se daleko více tlačila na polovinu soupeře, bez většího úspěchu. Domácí zahrávali celou řadu standardních situací, zejména díky zkušenému Plačkovi, který dokázal podržet míč na polovině soupeře a říkal si tak o fauly. Několika dobrými zákroky se blýskl také hostující gólman. Přímý kop kněževeského Vrábíka mířil přes zeď k tyči, ale brankář konečky prstů střelu vytlačil na roh. Jediná branka utkání padla v 81. minutě utkání. Gonda posunul míč na osamoceného Plačka, ten si počkal, až mu přijdou spoluhráči na pomoc, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Hlavatého. Ten se dokázal prosadit mezi dvěma obránci a křižnou střelou na vzdálenější tyč poslal svůj tým do vedení – 1:0. Domácí pak s poklidem své těsné vedení uhlídali a po třech prohraných kolech se mohli radovat z vítězství.
„Utkání nebylo jednoduché. Stále se potýkáme s absencí několika hráčů základní sestavy. Nehráli jsme sice nijak oslnivý fotbal, ale soupeře jsme tentokráte udolali díky naší bojovnosti,“ poohlédl se za sobotním duelem kněževeský trenér Miroslav Procházka.

FK Kněževes: Doubrava – Gonda, Vrábík, K. Hrubý, L. Hrubý (46. Kutílek) – Komžík (88. Čihař), Hlavatý, Vodrážka, Vršecký (85. Kříž) – Plaček, Kopřiva.