FK Kněževes – Ohnivec Městečko 2:1 (1:1)


Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří měli i několik slibných situací. V té největší se v první desetiminutovce ocitl Setnička, ale bohužel pro domácí svatyni hostů přestřelil. O několik minut později byl hodně aktivní Setnička v další dobré střelecké pozici, obstřelil brankáře Kopernického, ale míč v brance neskončil. Do třetice se v další velké šanci ocitl kdo jiný než domácí Setnička, ale ani na potřetí nedokázal míč dostat za záda hostujícího brankáře. hosté z Městečka také několikrát pěkně zaměstnali domácího Doubravu, který musel střelu Šnídla a Urbana vytěsnit konečky prstů. V 36. minutě mohl Plaček otevřít po centru Hlavatého brankový účet, ovšem jeho hlavička skončila mimo branku. První branky se diváci dočkali až ve 42. minutě, kdy se dobře uvolnil Komžík a střelou kolem brankáře poslal Kněževes do vedení – 1:0. Domácí se neradovali z vedení dlouho. Domácí vytvořili hrubou chybu na vápně a P. Urban ji dokázal potrestat střelou do šibenice – 1:1. „Komžík to udělal elegantně. Obešel dva protihráče a střelou k tyči nedal brankáři šanci. Pak si ale necháme dát hloupou branku,“ povzdechl si trenér Kněževsi Miroslav Procházka.
Do druhého poločasu vstoupili daleko lépe hosté. Ti měli opticky sice více ze hry, ale do žádné vyložené šance se nedostali. „Měli jsme sice první čtvrthodinku druhého poločasu optickou převahu, bohužel jsme se dostali jen k dvěma zakončením, v kterých nám chyběl klid a trocha štěstí,“ komentoval nástup městečských fotbalistů do druhého poločasu jejich lodivod Stanislav Jansa. Kněževes dokázala hru zhruba po dvaceti minutách vyrovnat. Rozhodující moment utkání přišel v 76. minutě, kdy domácí Šubin dostal ideální přihrávku od Gondy, otočil se s míčem a nedal brankáři šanci. „V této situaci jsme nechali trestuhodně příliš moc prostoru domácímu Šubinovi, který nás potrestal,“ povzdechl si hostující lodivod.

Kněževes: Doubrava – Šefara, Vrábík, Hrubý, Gonda – Setnička, Hlavatý, Zuska (86. Kopřiva), Komžík – Plaček, Šubin (80. Kovačik).
Městečko: Kopernický - Langmajer - Povolný, Hadrava, Kučera - J. Šnídl, P. Urban, J. Urban, Červený - P. Šnídl, Blecha.