SK Lány – FK Kněževes 2:2 (2:2)

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se dostali do třech útoků. Jeden z nich skončil už v 11. minutě úspěšně, když dostal Švolba dlouhý míč za obranu, které utekl a rozjásal 150 přítomných diváků – 1:0. I nadále převažovala útočná hra Lán, ale hosté se začali dostávat postupně do hry. Pak měl pěknou šanci kněževeský Hlavatý, který se zbavil třech protihráčů a vystřelil z otočky, na což brankář domácích reagoval pouze vyražením míče na roh.

Na druhé straně hrozil Reichl, ale jeho střela neměla potřebný dar přesnosti. Ve 23. minutě to byla hezká akce domácích a vystřelený míč na zadní tyč dobíhal Čapek, který jej stačil doklepnout do sítě – 2:0.

Jenže tento dvoubrankový náskok nedokázaly Lány dlouho udržet, protože neuběhla ani minuta a Čihař napřáhl ze třiceti metrů – a byl úspěšný – 2:1.
Bylo jasné, že zápas převzali do svých rukou hráči Kněževsi.

Tím, jak byli na koni, začali si věřit a hráli více odvážně. Odvaha nechyběla ve 26. minutě ani Hlavatému, který si vzal na půlce míč a prošel až k blízkosti branky a tam odtud prostřelil dva bránící hráče i Žiku, kterému míč prošel pod zády – 2:2.

Domácí za podpory svých fanoušků zadarmo body darovat nechtěli a bojovali dál. Po rohovém kopu Lány dokonce dostaly merunu do sítě, ale přitom byl faulován gólman a byl odpískán rozhodčím Asníkem přímý volný kop. Když se změnily strany, přišel vyhecovaný a bojovný fotbal, plný soubojů a taktických přerušení.

Domácí byli celých čtyřicet pět minut lepšími a tlačili hosty na jejich polovině. Kněževes se dostávala do šancí jen z protiútoku nebo po otevření lánských hráčů. I když bylo šancí dost, tak třeba Čapek mířil těsně nad, Vácha po prodloužení autového vhazování parádně hlavičkoval, ale míč letěl také nad břevnem. V 67. minutě se vytáhl proti střele domácích i gólman Kopřiva.

Ze svých šancí těžili domácí jen rohové kopy, a to jim nestačilo. Minuty utíkaly a přesná zakončení nepřicházela. Nakonec odešli všichni přítomní s poločasovým výsledkem.

SK Lány: Žika – Rybář Vít, Rybář Ivo, Loskot, Čapek, Pleiner, Vácha, Kubička, Blín, Reichl, Švolba. Trenér Milan Dvořák. Náhradníci: Humr, Dudášik, Rajgl, Balada.

FK Kněževes: Kopřiva, Čihař Pavel, Kutílek, Hrubý, Vršecký, Tomek, Čihař Radek, Hlavatý, Plaček, Hanych Kozák. Trenér Miroslav Procházka. Náhradnící: Kříž, Komči, Mai, Vršecký.