Milín – FK Kněževes 3:0 (0:0)

Do utkání vstoupila obě mužstav více než zodpovědně. K vidění byl taktický fotbal. Bojovalo se o každý centimetr hřiště. Domácí ohrožovali kněževeskou svatyni pouze z úctyhodné vzdálenosti, ale ani tak neměl hostující gólman Doubrava příliš mnoho práce. Brankový účet mohl těsně před koncem prvního dějství otevřít kněževeský kanonýr Plaček. Komžík vystřelil, odražený míč se dostal až k Plačkovi, který ale z malého vápna namířil míč přesně do míst, kde se nacházel domácí gólman.

Druhý poločas začal velkou brankovou příležitostí pro kněževeské fotbalisty. Plaček, Setnička a Blecha se řítili na jednoho obránce. Herně to vyřešili na výbornou. Do zakončení se z kněževeského tria dostal kanonýr Plaček. Ten z hranice pokutového území volil střelu. Ta mu vůbec nesedla a domácí brankář šanci s přehledem zlikvidoval, ihned založil rychlý protiútok, který potvrdil již známé a ostřílené pravidlo „Nedáš, dostaneš!“ – 1:0. V šedesáté minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí hráč a Kněževsi se tak nabídla možnost ve formě přesilovku. Trenér Procházka na to zareagoval přeskupením řad a jeho svěřenci hráli na tři klasické útočníky. Ale ani to nevedlo k vyrovnání. Naopak domácí i v menším počtu hráčů dokázali skórovat. V 80. minutě se domácí po rychlém brejku ujmuli dvoubrankového vedení – 2:0. Kněževes pak vše vsadila na jedinou kartu – na ofenzivu. Ale ani nápor branku nepřinesl. Naopak domácí v 89. minutě upravili výsledek zápasu na konečných 3:0.

„Utkání se lámalo v momentě, kdy Plaček neproměnil svoji tutovou šanci. Bohužel, odehráli jsme vyrovnanou partii, ale fotbal je o gólech a ty jsme my oproti soupeři nedokázali dát,“ vrátil se k utkání kněževeský lodivod Miroslav Procházka.

FK Kněževes: Doubrava - Procházka, Vrábík, Hrubý, Vodrážka – Pohnán, Zuska, Komžík, Blecha – Plaček, Setnička
Střídali: Vršecký, Elsnic, R. Čihař
Trenér: Miroslav Procházka