FK Kněževes – Chmel Mutějovice 2:2 (2:0), p.k.: 4:2

Ztrátu bodu bral kouč Kněževsi Pavel Kollár velmi těžce. „Utkání se mi nehodnotí vůbec dobře. Měl to být jednoznačný zápas prvního s dvanáctým týmem, ale přistoupili jsme k tomu tak, jako by si chtěl každý udělat čárku, že vůbec byl na zápase. Hráli jsme velice pomalu, nepřesně, vázla kombinace a nadšeně hrající Mutějovice na nás stačily i s tím, že stály na vápně a odkopávaly balony na rychlého Sajnera, který nás trochu zlobil."

Kněževes otevřela skóre ve 28. minutě, kdy se po nedorozumění hostující obrany prosadil Hrubý – 1:0. Ve 38. minutě po pěkném centru Vrábíka skóroval hlavou Holeček a stav 2:0 vydržel až do konce prvního poločasu.

„Opět jsme měli problémy se sestavou a půl hodiny před zápasem nás bylo deset. Těsně před výkopem přijeli Petr a Marek Bradáčovi ze svatby, takže jsme měli i možnost střídání. Jeli jsme tam se smíšenými pocity, ale nebyli jsme předem poraženi, chtěli jsme rozkouskovat hru a snažit se ukopat remízu, což se nám v první půli ale moc nedařilo," řekl kouč Chmelařů Jan Křikava, jenž se snažil do druhého poločasu svůj tým vyburcovat a vyplatilo se. „Kluci měli po první půli sklopené hlavy, nicméně neměli důvod, neboť jsme nehráli špatně. V kabině jsem jim řekl, že není nic ztraceno a zkusíme na ně vletět, což se povedlo hned v první minutě druhé půle." Ve 46. minutě vstřelil rychlí kontaktní gól Sattler a v 60. minutě se dokonce podařilo Sajnerovi hlavou vyrovnat – 2:2.

V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, kteří zvítězili 4:2.

„Do poločasu jsme dali dva náhodné góly, které nás úplně uspaly. V druhé půli jsme mohli utkání rozhodnout brejkem Holečka, ale neproměnili jsme a přišel očekávaný trest – dva náhodné góly Mutějovic, které nakonec vedly k remíze. Udělali jsme si jako mužstvo ostudu před svými fanoušky," byl naštvaný Pavel Kollár.
Naopak Jan Křikava byl s bodem nadmíru spokojen. „Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že tu vybojujeme v této sestavě bod, řekl bych mu, že je blázen. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu, že to nevzdali a bojovali až do konce. S bodem jsme maximálně spokojeni."

FK Kněževes: Lenner – Hrubý, P. Čihař, Vrábík, R. Číhař, Krejčí, Hanych (46. Miksa, 83. Vaníček), Malafa, Kollár, Večeřa, Holeček (70. Kutílek).

Chmel Mutějovice: Aksamit – Křikava, Jůna, Čuda, M. Kapoun – Sattler, L. Kapoun, M. Bradáč, Procházka (89. Borský) – Melč (31. P. Bradáč), Sajner.