Byla vyluštěna nejen tajenka podzimního postavení obou soupeřů v tabulce, ale také konečné pořadí naší společné hry Tip liga – to se dozvíte zítra, kdy vás také pozveme na vyhlášení celé soutěže. Utkání, kterému mezi několika desítkami sledujících přihlížel mimo jiné i trenér Miroslav Procházka, jenž by se měl podle neoficiálních informací od jara Kněževsi ujmout, přineslo celkem šest branek, ovšem byl to luženský Rác, který lovil míč ze své sítě celkem pětkrát.

FK Kněževes – Sparta Lužná 5:1 (2:1)

Zápas ale nezačal pro Kněževes, která byla v roli domácích, příliš dobře. Už v 10. minutě pronikl do jejich vápna Chládek, byl faulován a k velké nevůli luženského tábora místo penalty kopali hosté jen trestňák, který ale nevyužili. V 14. minutě pak míč šťastně protlačil obranou Polanský ke Šnajdrovi, který z velkého vápna nekompromisně zakončil k tyči – 0:1. Kněževes tedy přidala na obrátkách a výsledkem bylo vyrovnání, když se domácí Hlavatý protáhl kolem beka a zpětnou přihrávkou našel Poláka, který umístil míč do branky – 1:1. Od vyrovnávací branky byl jakoby na hřišti pouze jeden tým – Kněževes. V 35. minutě zahrával Hlavatý přímý kop, míč už byl skoro v brance, ale domácí Elsnic místo aby jej doklepl, tak ho nečekaně vyhlavičkoval ven z branky. Diváci se ale dalšího gólového úspěchu dočkali už za tři minuty. Hlavatý vybojoval míč a technickou střelou překonal Ráce – 2:1.
Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem přidat třetí branku a dohrát utkání v klidu, což se jim povedlo už po deseti minutách. Lužná nabídla domácím možnost standardní situace a Elsnic přesnou trefou napravil svůj předchozí zkrat – 3:1. V 65. minutě byl přísně za protesty a kritiku sudího vyloučen luženský Chládek a oslabená Lužná musela rozhodit svoji hru do celého pole. Chybějící muž byl znát, přesilovka Kněževsi trvala pět minut, když v 70. minutě zahrával Hlavatý rohový kop, našel Kovačika, a ten se hlavou trefil mezi luženské tyče počtvrté – 4:1. Hosté se však odmítali vzdát. Lukeš prošel od půlky skrz kněževeské stopery a ve chvíli, kdy ladil mušku své nohy, byl ne zrovna sportovně stažen za dres. Nic se však nedělo. Skóre na konečných 5:1 upravil v 83. minutě Polák, jenž přesprintoval beky a střelou po zemi ukončil gólový příděl posledního derby podzimní fotbalové sezony – 5:1.

„O naší prohře rozhodly dva hlavní faktory. Byl to malý důraz a neobsazování hráčů soupeře, tam bych viděl důvod prvních třech gólů, a také naše příliš komplikovaná rozehrávka. Místo toho, abychom vytáhli míč rychle na stranu Kněževsi, dlouho jsme si hráli na své půlce a nechali tak soupeře v nebezpečné blízkosti. Jsem ale také smutný z neodpískaných penalt po faulech na Chládka a Lukeše. Říkám si, kdybychom vedli po čtvrthodině 2:0, jak by asi utkání dopadlo?,“ komentoval své dojmy luženský trenér Pavlíček.
FK Kněževes: Doubrava – Šefara, Elsnic, Hrubý, Růžička - Polák, Zuska, Komžík (68. Kopřiva), Kovačík (68. Králička) – Hlavatý, Plaček.
Lužná: Rác – Pešek, Staněk, Chládek, Volráb (48. Seibert) – Šnajdr, Falbr, Majba (84. Kameník), Ambrůžek – Polanský (68. Zoch), Lukeš. Trenér: Tomáš Pavlíček.