„Slaný mělo dobrý a zkušený mančaft, ale pořád by se s ním dalo hrát, avšak za určitých podmínek, které jsme rozhodně nesplnili. Hráli jsme zcela bezstarostně a soupeř bez milosti trestal," popsal příčiny debaklu kouč Zavidova Jaroslav Hamouz.
Zavidovští vstoupili do utkání velmi laxně a brzy za to pykali. Běžela pátá minuta, když Slánští zvyšovali již na 2:0 a jejich koncert neustával. Když to bylo po půl hodině hry 7:0, Zavidov byl zralý na ručník. Slaný však, vědomo si obrovského náskoku, mírně polevilo, Zavidovští si zase uvědomovali hrozící pořádnou ostudu a hra se vyrovnala. Svěřenci Jaroslava Hamouze se v druhé půli dočkali čestného úspěchu, když se po pěkné akci prosadil Korčák – 1:7.

„V druhé půli jsme se sice zvedli, ale Slaný na druhou stranu ubralo na tempu a tak je pro mě měřítkem první poločas, ve kterém jsme zcela propadli. Doufám, že nám tato facka pomůže v mistrovských zápasech. Kdybychom se takto prezentovali i v nich, bylo by hodně zle," neskrýval Jaroslav Hamouz.

FC 05 Zavidov: M. Štiller (Kukla) – Vitner, Beneš, Klouček, Zuda – Štiller, Dvorák, Jančařík, Čech st. – Fajgl, Korčák. Střídali: J. Kraus, Knor, Geier, Šíma.