„Musím říci, že jsme sehráli nejhorší zápas na jaře,“ mrzelo trenéra Rakovníka Libora Šímu.

Zápas sice začal opatrně, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, ale oběma se to brzy „povedlo“. Už v 6. minutě domácí Svoboda na vápně hezky prostrčil míč na rozběhnutého Ducára a ten ranou na vzdálenější tyč nedal Kabelemu šanci – 1:0.

Jenže už za deset minut bylo vyrovnáno a dost lacino. Soukup poslal malou domů Doubravovi, jehož atakoval Červený. Brankáři sice klička vyšla, jenže následně upadl a rakovnický kanonýr celkem pohodlně srovnal účty.

Od té chvíle se hrál dobrý fotbal, s nábojem. Šance byly k vidění na obou stranách, rozhodnout mohly oba celky. Jenže přesný už nebyl nikdo. „Remíza ale odpovídá, je zasloužená. Bylo to hodně vyrovnané,“ říkal jeden ze strašeckých trenérů Pavel Němeček a svůj tým pochválil, že i bez zraněných nebo pracovně vytížených Kapka, Bláhy a Hartmana sehrál dobrý zápas. „Všichni hlavně plnili, to, na co jsme se poctivě připravili. Chtěli jsme sice tři body, ale dva bereme také, v boji o definitivní záchranu nám pomohly,“ mínil Němeček.

Speciální pochvalu si od něj vysloužil zkušený záložník Martin Mžourek, kterému se zápas hodně povedl.

V penaltovém rozstřelu brankář Doubrava napravil svoje zaváhání z úvodu utkání a vychytal perfektně Bestu i Pucholta. Naopak Strašečtí čtyři střelci neudělali ani jednu chybu, postupně Kabeleho překonali Ducár, J. Mrázek, Mžourek a Palko.

V utkání se hodně se bojovalo, rozhodčí Zuskin udělil několik žlutých karet na obou stranách. Dost se hecovaly střídačky, prostě derby jak má být.
K tomu už zmíněná výborná návštěva téměř tří stovek diváků. „Přijelo jich dost i z Rakovníka a za to jim musíme poděkovat. Věřím, že přijdou i za týden na Rejšice,“ říkal Libor Šíma.

Pochvalu si ovšem vysloužili také domácí, strašečtí diváci. „Byli bezvadní, pomohli nám a přišlo jich hodně. Díky,“ chválil Pavel Němeček.

Nové Strašecí – SK Rakovník 2:1 PK (1:1). Branky: 6. Ducár – 17. Červený. Rozhodčí: Zuskin. ŽK: Svoboda, Beneš, Ducár, L. Mrázek – Besta, Hamouz, Červený, Sklenka. Diváků: 260.

Nové Strašecí: Doubrava – Beneš, J. Mrázek, Duchoň, Soukup – Mžourek, L. Mrázek,Palko, Erba (85. Cafourek) – Ducár – Svoboda.

Rakovník: Kabele – Vild (83. Gašpárek), Polák, Besta, Severin – Tvrz, Dratva, Sklenka, Hamouz (90. Mates), Pucholt – Červený.