Jak hodnotíte podzimní výkony svého celku? Jste nebo nejste spokojeni s umístěním v tabulce?
Podzimní výkony hodnotím jako aprílové počasí, chvílemi svítilo sluníčko, jindy zase bylo pořádné krupobití… O spokojenosti s umístěním v tabulce a počtem bodů nemůže být řeč. Desáté místo a 16 bodů je opravdu málo. V některých zápasech mi přišlo, že jsme si šli pouze jenom „zahrát", ale ne se poprat o výsledek a bojovat. Na druhou stranu přišly i zápasy, kdy jsme bojovali a přineslo to i získané body.

Tušili jste, jaký „zmatek" nastane v závěru podzimu, když Jesenice i Hředle přišly o své prvenství?
Neřekl bych, že by to byl nějaký zmatek, ale letos je soutěž hodně vyrovnaná a každý při troše štěstí může porazit každého. Toto je hlavně pro diváky lepší.

S jakým týmem sehrál váš oddíl nejtěžší zápas?
No, když budu upřímný, tak pro nás byl každý zápas těžký, takže těžko hledat ten nejobtížnější, ale asi bych vyzdvihl zápasy s první trojkou, se kterými jsme získali sedm bodů. Například s Jesenicí jsme deset minut před koncem prohrávali 3:1. Zato s Hředlemi jsme přišli o vítězství v 92. minutě po zbytečné penaltě.

Která výhra je pro vás nejcennější?
Výhra nad Hředlemi, které byly aktuálně vedoucí tým soutěže, a výhra nad Městečkem, hosté sice hráli tři čtvrtě utkání o desíti, ale výhra nad vedoucím celkem vždy potěší.

Jak byste ohodnotili výkony rozhodčích během třinácti zápasů?
Byly dobré okamžiky, ale i špatné. Pořád je tam rezerva pro zlepšování, ale to je stejné jako u hráčů.

Je někdo ve vašem kádru, kdo něčím zklamal, nebo naopak překvapil?
Podle postavení v tabulce nemůže být řeč o chvále či překvapení, zbytek (body ke zlepšení) jsme si řekli na dokopné.
Čím dál více se do týmů II. třídy zapojují mladší hráči nebo dorostenci, co si o tom myslíte, je to dobře a týká se to vašeho oddílu?
Určitě si myslím, že to dobře je, pro mladší hráče je to určitá zkušenost. V našem klubu se to týká brankáře Zdeňka Melče a hráčů Brože, Bureše a občas naskočí i Škrlant.

Jediná Sýkořice nevyhrála žádný zápas, myslíte, že to bude ona, kdo spadne z okresního přeboru?
Sestup nikomu nepřeji, takže ani Sýkořici. Ve hře je na jaře ještě 39 bodů, což je dost, takže to může skončit úplně jinak, ale podle umístění v podzimní tabulce je nejvážnějším aspirantem na sestup právě Sýkořice.

Máte představu o tom, jak bude probíhat zimní příprava? Je potřeba do hráčů dostat trochu víc, než jste předpokládal?
Přípravu jsme začali tradičně Novoročním fotbálkem v Pavlíkově. Poté si dáme pauzu do půlky ledna a pak se začneme připravovat v místních podmínkách, v jednání je i soustředění na horské chatě a nebo s žáky v Liblíně.

Nevíte už o nějakých změnách v kádru?
Nějaké změny by měly nastat, ale zatím je to vše v jednání.

Jaké cíle si vytyčíte pro jaro?
Cíl je jasný, získat víc bodů než na podzim.