Zvlášť když nováček vedl donedávna i tabulku. Teď je jen o skóre druhý. Víkendový duel byl zajímavý i tím, že přišla rekordní návštěvnost, takovou fotbalisté při své hře ještě nepoznali. Fanoušků přišlo nad dvě stovky a utkání řídil zkušený ligový sudí Pavel Franěk. Ne však proto, že by mělo být utkání těžké nebo vyhecované, ale protože měl volný víkend a rozhodl se na okrese vypomoci.

„Pavla jsme se zeptali, jestli si nechce tady zapískat. Bylo málo rozhodčích. Asi osm se jich omluvilo a většina utkání se hrála v sobotu, dokonce čtyři utkání jsme neměli obsazené trojicí rozhodčích, museli mávat laici. Takže výpomoc Pavla se nám hodila,“ dovysvětluje předseda komise rozhodčích Jaromír Štefan.

Zavidov byl lepším týmem, na to se ale mnohdy nehraje. Dostal se do vedení díky Blechovi a pak už to tam padat nechtělo. Vynikající výkon brankáře Kopáčka stále graduje. Proti Zavidovu potvrdil znovu svoji formu a vychytal i pokutový kop Urika.

Janov moc šancí neměl, ale z ojedinělého brejku se prosadil ve druhém poločase Frühauf – 1:1. Za tohoto stavu překopl Štiller branku, Korčák neobstřelil brankáře a ani Urik nebyl úspěšný. Výsledek se proto už nezměnil.

„Takový výsledek je pro nás dobrý. Zavidov byl jasně lepší, o tom nebudeme pochybovat, ale možná jsme měli trochu štěstí a dokázali jsme opět bojovat. Vynikající výkon podal brankář Kopáček, který nás podržel. Dobře odehrál i stoper Melč. Na tom jsme se shodli. Jsem i rád, že nás přišlo povzbudit tolik diváků, byla to rekordní návštěvnost. Hráčům děkuji za jejich prozatímní výkony,“ nechal se slyšet kouč Janova Milan Amler.

„Jeli jsme k soupeři, který třikrát vyhrál. Myslel jsem si, že bod z venku bude úspěch, ale když jsem viděl naši hru, hodnotím to jako neúspěch. Měli jsme tam vyhrát a vézt si body tři. Takhle jsme dva ztratili. Po utkání v Jesenici nemohu hráčům upřít nasazení a bojovnost, ale stále nás trápí důraz v koncovce.

Po této stránce jsme selhali. Bez toho góly nedáme. Musím vyzdvihnout i dobře chytajícího brankáře domácích. Nevyhovovalo nám ani menší hřiště. Dobře odřídil utkání Pavel Franěk, i bez asistentů. Dodal hře potřebný spád. Má přirozenou autoritu a myslím, že to zvládl perfektně,“ shrnul výkony svého týmu trenér Zdeněk Pichner.

Janov: Kopáček – Vágner, Melč, Amler, Kloub – Černý, Dušek, Vacek, Kinter – Frühauf, Ubl. Střídal Rosa.

Zavidov: Červený – Pešek, Rek, Vanický, Plincner – Koc (75. Tesař), Blecha, Novák (60. Pichner T.), Štiller – Korčák, Urik.