Nové Strašecí – Třeboň 1:0 (1:0)

„Je škoda, že jsme utkání nerozhodli během prvního poločasu, kdy jsme mohli vést o tři čtyři branky a nikdo by se nedivil," posteskl si po utkání novostrašecký trenér Libor Šíma.

Jeho svěřenci totiž během prvního dějství zahodili několik slibných brankových příležitostí. Svůj střelecký den neměl domácí Kapek, který sám mohl vstřelit nejméně dvě branky. O jedinou branku utkání se tak postaral domácí Jan Mrázek ve čtyřiadvacáté minutě. Z trestného kopu nedal hostujícímu brankáři Skálovi sebemenší šanci na úspěch. Míč zapadl přesně do „šibenice". O šest minut později upřel hlavní sudí Kastl domácím pokutový kop. Ani hosté po hvizdu sudího, když se k zemi poroučel domácí Svoboda, neprotestovali. Ovšem rozhodčí Kastl místo ukázání na značku pokutovéhho kopu ku překvapení všech ukázal Svobodovi žlutou kartu za simulování.

I v úvodu druhého poločasu měli domácí utkání pod kontrolou. Ve 48. minutě mohl přidat pojistku Svoboda, ale těsně minul. V 59. minutě musel předčasně do sprch domácí gólman Kut, který zahrál mimo pokutové území rukou. V brance jej nahradil devatenáctiletý Javůrek.

„Od té doby převzali otěže zápasu hosté, kteří se usadili na naší polovině. My jsme spoléhali v tu chvíli hlavně na brejky, které ovšem nepřišly," popsal následné dění Libor Šíma. Hosté si brankovou příležitost vytvořili až v poslední minutě, ale následný lob skončil naštěstí nad brankovou konstrukcí.

„Hráli jsme proti soupeři ze spodních pater tabulky. Opět se potvrdilo, že na něj neumíme hrát. Je jen škoda, že jsme nevstřelili během prvního poločasu více branek a nerozhodli o výsledku utkání dříve. Po vyloučení hosté roztáhli hru do stran, ale kluci to zvládli. Je to už druhé utkání, kdy jsme dohrávali v oslabení. Je vidět, že kluci mají naběháno," hodnotil utkání kouč Libor Šíma.

V dalším utkání zajíždějí Novostrašečtí na půdu Karlových Varů, které mají o bod méně než druhý Motorlet Praha. Navíc dres Karlových Varů obléká střelec a rodák z Rakovnicka Martin Psohlavec. Speciální taktiku ale kouč Libor Šíma nechystá. „Žádnou speciální taktiku připravovat nebudu. Kluci se znají. Bude akorát potřeba Martina před pokutovým území dobře zdvojovat," řekl k víkendovému utkání v Karlových Varech utkání Libor Šíma.

Nové Strašecí: Kut – Mžourek, Bláha, Beneš, Palko – Soukup (59. Javůrek), Duchoň, Hartman, Svoboda (88. L. Mrázek) – Kapek (74. Dolák), J. Mrázek