Stejně jako Rakovničtí, tak i Severočeši do prvního jarního kola nezasáhli, teď je ale čeká sok, jenž by se mohl spolehnout na eskamotérské schopnosti svého kapitána. Jan Vaidiš ale přiznává, že kouzelnictví je pro něj pouze koníčkem a jeho umění tak daleko nesahá. „Na to žádné čáry bohužel nejsou. Musíme se s tím poprat na hřišti,“ zůstává Vaidiš realistou.

Po delší době přišel v zimě k mužstvu nový trenér – Jiří Kučera. Lídr týmu cítí, že to byl dobrý impuls do jarních odvet. Zejména, když nový kormidelník rád a hodně pracuje s mladými fotbalisty.

„Tréninky jsou odlišné a vidím, že je mezi kluky větší chuť i zájem. Chodí nás hodně a šanci cítí i ti, kteří ji dřív tolik nedostávali,“ míní Vaidiš s tím, že by nerad současnou pohodu v kabině přeceňoval. „Nechci to přechvalovat, protože se vše ukáže až na hřišti. Nebude to lehké, ale pokusíme se to zlomit už dnes.“

Rakovnickou náladu vedle nelichotivého výchozího postavení v tabulce poznamenává současný stav marodky. „Pár kluků je trošku zraněných, a to nám pozici ještě víc komplikuje. Snad se do soboty někteří uschopní, hlavně brankář Kukla,“ přeje obránce SK.

Současného pozitivního ducha v kabině by jistě posílily tři body s Děčínem, a kdyby se pak podařilo něco přivézt i z Kladna, byl by to ideální vstup do sezony.