Minulá sobota patřila v Krakově všem příznivcům malé kopané. Již posedmé se zde sešlo šest mužstev ze všech koutů regionu, aby poměřily svoje síly.

Dřívější klání se uskutečnila na menším plácku za místní hasičárnou, což do značné míry omezovalo počet aktérů všech utkání. Tentokrát ale již každý tým mohl postavit o tři hráče více. Akce jako obvykle přilákala sportovní nadšence všech generací. Nejmladšímu bylo sedm a nejstaršímu zhruba 55 let. Po celý den panovala příjemná atmosféra, kterou navíc umocnila podpora diváků. Fanouškovskou kulisu si přivezly všechny týmy.

Vzhledem k tomu, že touto dobou již začínají fotbalové soutěže, dalo některým menším vískám dost práce zajistit si posily. A tak se stalo, že některému celku přijela posila až z dalekého Chebu, jiné nenechali napospas osudu právě diváci. Z fotbalového klání vyšli nakonec vítězně fotbalisté celku Auto-MOBI z Jesenice, kteří díky své drtivé ofenzivě předstihli domácí Vypitu Krakov jen o skóre. Pohár za třetí místo si odnesli hráči Lesné Hvozd, čtvrtou pozici obsadil Real Hlince, pátí skončili svěřenci FC Krakovec a šestí hráči Petrovic. Ocenění se také dočkali jednotlivci. Nejlepším střelcem turnaje se stal se 7 vstřelenými brankami Martin Vopat z Auto-MOBI Jesenice, největší brankářskou oporu našli v Petru Jelínkovi fotbalisté FC Krakovec a nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Milan Bednařík z Vypity Krakov. Zvláštní cenu diváků si svými sympatiemi získal František Bidrman z Auto-MOBI. Na samý závěr akce si přišli na své nejen hráči, ale i diváci. V pokutových kopech vyhráli hodnotné ceny Petr Jendele a Jaroslav Leitner. Krakovskou fotbalovou sobotu zakončila taneční zábava v místním pohostinství, kde se vítězové, ale i poražení veselili do pozdních nočních hodin.

Turnaj i letos přinesl mnoho krásných gólů, zajímavých fotbalových okamžiků a dalších hezkých chvil. Věříme, že se podaří uskutečnit i jeho osmý ročník, kdy by měl být už kompletně dobudován sportovní areál včetně sprch a šaten. Poděkování patří nejen všem zúčastněným týmům, divákům a sponzorům, ale především místnímu obecnímu úřadu a paní Aleně Bradáčové, bez nichž by se tato akce nemohla uskutečnit.