Králův Dvůr B – Lužná 3:1

Fotbal, I.B třída

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a hned v první minutě musel Bartyzal likvidovat průnik Patery. První vyložená šance se zrodila ve 13. minutě, kdy králodvorský Hybš hlavou z malého vápna mířil nad branku. Poté se hra na dlouhé minuty vyrovnala. Po půlhodině hry začali úřadovat hosté. Nejprve trefil kapitán Lužné Lukeš z dobré pozice boční síť. Ve 29. minutě pak Šnajdr po rychlé akci těsně minul domácí branku. Vzápětí hosté zahrozili potřetí. Tentokrát hlavičku Lukeše skvěle vyškrábl brankář Huleš na roh. Hosté mohli jít do vedení i ve 33. minutě, jenže to by musel osamocený Šnajdr z osmi metrů trefit branku. Po této šanci Lužné již domácí zabrali a z protiútoku se parádně trefil do šibenice střídající Bastl – 1:0. O minutu později mohli cábelíci přidat druhý gól, Pateru ale vychytal Bartyzal. Závěr prvního poločasu poté nabídl dva góly, po jednom na každé straně. Nejprve potrestal hrubku domácí obrany střelou k tyči Zoch, ale vzápětí po akci Patery vrátil Bastl nadvakrát vedení domácím – 2:1.

Ve druhém poločase již měli jasně navrch domácí, kteří si vytvořili několik vyložených šancí a hosty držely v dostatečné vzdálenosti od své branky. V 56. minutě mohl pojistit vedení Králova Dvora Vávra, který po narážečce s Frydrychem postupoval sám na branku, Bartyzal se ale vytáhl. V 70. minutě se pak mohl prosadit po přihrávce Bastla záložník Hybš, který ale na hranici malého vápna netrefil míč. O minutu později se ale již domácí dočkali. Střelou z hranice šestnáctky upravil na 3:1 Hybš. V závěru utkání si pak domácí vytvořili ještě dvě vyložené šance, Bastl ani Frydrych ale již Bartyzala nepřekonali.

Branky: 38. a 43. Bastl, 71. Hybš – 42. Zoch. Rozhodčí: Kubíček – Gaži, Vinter. ŽK: Molnár, – Staněk, Lukeš. Diváků: 100. Poločas: 2:1.

Králův Dvůr B: Huleš – Molnár, Vlček Š., Cihelka, Průša, Choc, Frydrych, Patera (57. Vávra), Hybš, Kučera (17. Bastl), Froněk (77. Pech).

Lužná: Bartyzal – Staněk, Němec, Volráb, Polanský, Lukeš, Fronk, Kameník (78. Ambrůžek), Zoch, Majba (83. Pešek), Šnajdr.