Kaučuk Kralupy – Sokol Nové Strašecí 3:2 (2:0)
Rozhodující byl nakonec první poločas, do kterého Strašečtí nastoupili zakřiknutě a s laxním přístupem. V 15. minutě se hostující stopeři dopustili první velké chyby, propustili domácího útočníka před gólmana Bareše, který však také podcenil soupeřovo zakončení a míč skončil v jeho síti –1:0. Tepve poté se Strašecí začalo o osud utkání bát a zabralo, zákonitě tak přišly první šance. Hned dvakrát měl nadějné sólo Stránský, po něm to individuální akcí zkusil i Kubec, ale neuspěli. A tak Kapek vyslal slušnou ránu z dálky, ta však také domácího brankáře nezaskočila. Za to hosty vzápětí zaskočil domácí brejk, na jehož konci byla hlavička do břevna a po odražení razantní dorážka do Barešovy branky – 2:0.

Po změně stran už Strašečtí hráli o poznání zodpovědněji, ale stále se projevovaly individuální hrubky. V 60. minutě sice po kličkované úspěšně zakončil na 2:1 Kubec, ale Stránský neměl potřebné štěstí v koncovce a Mrázek se Zejmonem svými střelami také síťě nerozvlnili. V 70. minutě to přišlo. Kralupští vystartovali k dalšímu brejku, Pilař na postu stopera zazmatkoval a najednou to bylo 3:1. Konečně se také hosté strefili i z dálky, Mrázek po kombinaci na své straně přešel půlící čáru a vzápětí míč napálil rovnou mezi tyče – 3:2. V napínavé strašecké stíhačce na konci utkání ještě Stránský nalil na malé vápno Kubcovi, ale jeho noha zbrkle poslala míč až nad břevno.

“S první půlí jsem byl hodně nespokojen, hlavně kvůli laxnímu přístupu a zbytečných hrubkách v obraně, ve druhé ale kluci zabrali, odevzdali ze sebe hodně, a i když nedokázali nakonec srovnat, musím jim poděkovat za snahu,“ vrátil se k utkání kouč Mrázek.
Strašecí: Bareš – Matějka, Pedál, Pilař, Oplt – Zoula (50. Vojanec), Mrázek, Kapek, Zejmon (70. Tomeš) – Kubec, Stránský. Trenéři: Jan Mrázek a Matyáš Kudela.

Rakovnický Tatran, jenž pouze v úvodním zápase sezony neobstál proti Velvarům, hostil ve stejné soutěži dorostenců v sobotu kladenské Doly.


Tatran RAKO Rakovník – Sparta Doly Kladno 6:1 (3:0)
Domácí hráči čekali nápor fyzicky zdatnějších soupeřů, ale ten nepřišel. Naopak od samého počátku to byli oni, kdo diktoval tempo hry a střílel góly. V 8. minutě zakončil pěknou kombinaci před kladenskou brankou Somol a za chvíli se prosadil i při tatranském rohu – 2:0. Poté se chvilku hrálo bez úspěchu, hosté tak mohou poděkovat brankáři za likvidaci čtyř domácích tutovek. Až ve 32. minutě využil další kombince Kotek a zvýšil na 3:0.

Po přestávce dovršil Somol svůj hattrick, Kotek zužitkoval své sólo na jedničku a když se Závora prosadil v závaru mezi vápny, bylo to už 6:0. Hosté, kteří vlastně Brauna v domácí konstrukci nikdy vážně neohrozili, se prosadili až při trestném kopu chvilku před koncem utkání.

“Musím pochválit všechny kluky, co byli na hřišti. Udělali mi opravdu radost. Je vidět, že to s návratem do krajského přeboru opravdu myslí vážně. I když jsou často fyzicky menší a věkově mladší než jejich soupeři, dokáží to nahradit svým nasazením a bojovností. To je přesně dnešní případ,“ netajil se svojí radostí domácí trenér Jun.

Tatran: Braun – Kapoun, Vodrážka, heger (70. Kučera), zavadil – Konopásek, Pelc (50. D. Jun), Brož (70. Kavka), Kotek – Závora, Somol. Trenér: Jiří Jun.