Celkem osm mužstev mělo tu čest bojovat o poctu stát se vítězem jubilejního ročníku. Starší žáci z Podolí, Kročehlav, Krásného Dvora a pětice týmů z našeho okresu SK Rakovník A, B, Tatran Rako Rakovník, TJ Čistá a FK Chmel Mutějovice předváděli slušně zaplněnému hledišti své umění. Ve skupině A ovládly postupové příčky do semifinále SK Rakovník a Krásný Dvůr. Další účastníci skupiny TJ Čistá a Kablo Kročehlavy však svoji kůži neprodávali lacino. Třeba Čistá prohrála až po boji s Krásným Dvorem 2:3. Rozhodující branka padla až v závěru zápasu. Chlapci z Kročehlav (většinou mladší žáci) sice prohráli jednoznačně s lídry skupiny, ale předváděli výborné individuální výkony.

V béčku zase triumfoval Tatran Rako Rakovník a AFK Slavoj Podolí. Jejich vzájemný duel skončil výhrou našeho zástupce 1:0. Třetí ve skupině skončil tým SK Rakovník B, který trápil své soupeře vždy až do konce zápasů. Čtvrtou pozici obsadili hráči z Mutějovic. Jejich zápasy měli stejnou režii – naprosto vyrovnaná partie, ale v závěru nedokázali udržet krok se soupeři.

Ve skupině o páté až osmé místo nejdříve Čistá zdolala Mutějovice 2:0 a Kročehlavy po zásluze porazily SK Rakovník B 5:0. V souboji o sedmou příčku Mutějovice byly o branku lepší než SK Rakovník B a Čistá využila fyzické a výškové převahy a porazila kluky z Kročehlav 5:1.

V semifinále v nádherném zápase vedl Krásný Dvůr už 3:1. Podolí si hlídalo střelce Mirgu a v dramatické koncovce vyrovnalo. O finalistovi musely rozhodnout penalty. Brankář Krásného Dvora Štítkovec dvě penalty zneškodnil a poslal svůj tým dál. Druhé semifinále sice bylo chudší na branky, ale o dramatické okamžiky v zápas nebyla nouze. SK Rakovník toužil po postupu, neboť jako obhájce předchozích dvou prvenství útočil na zlatý hattrick. Tatran měl také finálové choutky. Nakonec rozhodl jediný gól Marka Vrubela, který se nejlépe zorientoval před brankou soupeře a doslava míč přetlačil do sítě.

O třetí místo SK Rakovník porazil AFK Podolí na penalty 2:0, když v normální hrací době zápas skončil 2:2.

Ve finalovém zápase se dlouho nemohli střelci prosadit, až v závěrečné pětiminutovce se díky Čorošovi ujali hráči Krásného Dvora vedení 2:0. Tatran bojoval až do samotného závěru. Dokonce snížil na 2:1, ale na vyrovnání nezbyl čas. Pravidelný účastník TJ Krásný Dvůr se tak stal poprvé v historii vítězem tohoto turnaje.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Patrik Mirga z Krásného Dvora, který vstřelil deset branek. Organizátoři a trenéři vyhlásili nejlepšího brankáře, a tím se stal Petr Kabele z Tatranu Rako Rakovník. Výborné výkony po celou dobu turnaje předváděl i rozhodčí Marek Titlbach.

Bedřich Koch děkuje Velkoobchodu ovoce zelenina za dílčí sponzorskou pomoc. Akce se povedla, o čemž svědčí ohlasy přímo na místě a všichni se těší na příští ročník, který načne druhou desítku vzpomínek na Miloslava Krause.

KONEČNÉ POŘADÍ 10. ROČNÍKU:

1. TJ Krásný Dvůr
2. Tatran Rako Rakocvník
3. SK Rakovník A
4. AFK Slavoj Podolí
5. TJ Čistá
6. Kablo Kročehlavy
7. FK Chmel Mutějovice
8. SK Rakovník B

BK