VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Křikava: Když se sejdeme v ideální sestavě, není na okrese tým, který nás porazí

Mutějovice – Chmelaři z Mutějovic zažili rok plný zvratů. Poté, co odhlásili I. B třídu se nejprve zdálo, že fotbal v Mutějovicích skončí úplně, nakonec se po mnoha letech přihlásili do okresního přeboru, avšak vstup do podzimní části jim vůbec nevyšel. 

18.3.2017
SDÍLEJ:

Městečko v ex-krajském derby porazilo MutějoviceFoto: Josef Rod

Po prvních čtyřech kolech se totiž bez zisku jediného bodu nacházeli na posledním místě. Postupně však Mutějovičtí získávali na síle, porazili například i loňského vítěze Olympii a podzimní část zakončili kanonádou proti Kroučové. Do jarních bojů vyrážejí Chmelaři ze sedmého místa a hrající kouč Jan Křikava věří, že tým si v tabulce ještě polepší.

Také čtěte: Rekonstrukce rakovnického bazénu se odkládá

Jak jste spokojen se sedmým místem a 21 body?
Jelikož jsme odhlásili B třídu a přihlásili okres s tím, že budou hrát stále více mladí, doufali jsme v to, že budeme po podzimu v první pětce. Rozjezd byl hodně divoký – první čtyři kola bez bodu, nicméně v prvních sedmi kolech jsme měli vesměs špičku, od té doby jsme prohráli pouze v Lišanech a v posledních třech kolech, kdy jsme byli v „laufu", jsme nasázeli 22 branek. Je dobré, že na špičku neztrácíme moc bodů.

V prvních kolech jste také konstatoval, že řada hráčů chybí kvůli chmelům…
To mělo na špatný začátek také vliv. Nejen chmele, ale i dovolené, navíc někteří kluci, kteří končili v červnu B třídu, ještě nebyli v létě připravení. Třeba Lukáš Roubík mohl až někdy v pátém kole, chtěl to zkusit už dříve, ale noha ho ještě hodně bolela. Milan Staněk přišel až od sedmého kola, takže to bylo všechno se vším spojené a tak se stalo, že jsme do Jesenice odjeli v jedenácti ještě s basketbalistou Jardou Borským, abychom to vůbec dali nějak dohromady. Později už nás chodilo patnáct a pro mě to bylo mnohem příjemnější.

Kdy podle vás nastal ten hlavní zlom, kdy se týmu začalo herně a výsledkově dařit? Bylo to v utkání v Kněževsi?
Zápas v Kněževsi byl opravdu důležitý a pomohl hlavně hráčům mladší generace, které se předtím tolik nedařilo. Janov se horko těžko se štěstím porazil 3:2 a v Kněževsi bylo vidět, že když se maká, může se uspět i s takovýmto mančaftem. Prohrávali jsme sice 2:0, ale dokázali jsme vyrovnat a kluky to trochu nakoplo. Pak jsme hráli dobrý fotbal i v Lišanech, kde jsme do nich neskutečně bušili, ale gól bychom jim nedali ani za 150 minut. Od té doby jsme neprohráli a závěr podzimu byl opravdu dobrý i ke koukání, diváci tleskali a byly tam fakt hezké kombinace.

Vaše nejvyšší prohra se zrodila doma s Olešnou. Byl to nejhorší výkon?
Týden před tím jsme prohráli 2:1 v Zavidově, ale nehráli jsme tam vůbec špatně, už to bylo fotbalové, ale s Olešnou to byl z naší strany fotbal úplně o ničem. Oni do čeho kopli, to spadlo do brány a my jsme se za stavu 0:3 úplně sesypali a vyhlíželi jsme konec. To byl náš nejhorší výkon.

"Když na ni nastoupí mladý Staněk, Petr Sajner, který má podle ještě pořád nejrychlejší stovku na okrese a když se k tomu přidá Roubík, tak ani Olympie nás ve prostředku hřiště nemůže přehrát."

Naopak poměrně překvapivá byla výhra nad úřadujícím mistrem Olympií, kterou jste v sedmém kole porazili 4:1…
Tam chytal Němec a já jsem dvě kola předtím říkal, že pokud se sejdeme v ideální sestavě, není na okrese mančaft, který by nás mohl porazit. Ať už mám velký respekt k Městečku, které je fotbalově na výši a má opravdu fotbalisty, tak když přijedou teď k nám na to naše specifické hřiště ještě v tom věku, jaký mají, myslím si, že nás ani oni neporazí. To samé platí i Olympii. Když na ni nastoupí mladý Staněk, Petr Sajner, který má podle ještě pořád nejrychlejší stovku na okrese a když se k tomu přidá Roubík, tak ani Olympie nás ve prostředku hřiště nemůže přehrát. Zápas s ní byl opravdu náš nejlepší a vyhovovalo nám, že chtějí hrát fotbal.

Zmiňujete vaše specifické hřiště. Podle bodové statistiky je dost znát, zda hrajete doma či venku, kde jste zatím získali jen šest bodů…
Je to tak, podobně to byli i v B třídě, kde jsem ještě předloni neprohráli doma ani jednou. My jsme na něj zvyklí, trénujeme na něm a je to hodně znát. Myslím si, že s Jesenicí máme největší hřiště na okrese a jelikož máme jeden z těch mladších mančaftů, ještě k tomu jsou hráči dobře rychlostně vybavení, je to pak proti starším týmům hodně znát, neboť mají spoustu prostoru. To v Městečku když vás zahustí, není tam na rychlou kombinaci, pasovaný balon a rychlý brejk moc šance.

Která prohra vás na podzim mrzela nejvíce, v Lišanech či Městečku?
V Městečku mě to mrzí nejvíc, protože tam to byl dobrý fotbal a i domácí fanoušci a hráči nám řekli, jak na tom můžeme být tak blbě, když hrajeme takhle dobře a bojujeme. Jsem s kluky od nich v kontaktu a i mi po sezoně říkali, že jsme s nimi hráli nejlepší fotbal, což mě zahřeje, ale prohráli jsme tam dvěma vlastními góly. V Lišanech to byla smolná prohra, nepadalo to tam, ale takový zápas někdy přijde. V Městečku mě to mrzí víc.

Kdo vás překvapil na podzim nejvíce?
Na sto procent Lišany. S hráči, které tam mají, s fotbalem co hrají a jak na tom byly vloni, uhrály opravdu hodně bodů, hlavně bojovností. Pro mě jsou taková Bohemka, když ji trénoval Vlasta Petržela. Prostě atletický fotbal, jenom běhání a vyplňování prostorů, fotbalovosti moc nemají, ale některé soupeře prostě uběhají. I proti nám to odbojovali a pro mě jsou největším překvapením.

Koho tipujete na černého koně soutěže?
Jednoznačně Senomaty. Vrátil se jim Vávra, po dlouhé době přišel ze Zavidova Vitner, začal už trénovat Jirka Kučera. Co mám zprávy, tak chodí trénovat ve dvanácti, třinácti lidech a na jaře půjdou nahoru.

Kandidát na sestup je asi jasný…
No, nepřeji to nikomu, ale sousední Janov je na tom opravdu špatně. Pan Rosa by jim chtěl pomoci, pustit jim nějaké hráče, ale ono není jak. Já mu ale řekl, že když mi sami nemáme hráče, těžko můžeme nějaké uvolnit a hlavně když se podívám na jejich souboj s předposledním týmem, na který jim nepřijde pět klíčových hráčů, tak jak chtějí bojovat o záchranu? Navíc Senomaty posílily a začaly trénovat, Lány si doma ukopou body, které jim budou bohatě stačit, tak už ve spodku nikdo jiný na sestup nepřipadá v úvahu. I Kroučová by musela už pořád jen prohrávat.

"Nejsou lidi a strašně těžko se shání. Dneska nemá nikdo chuť hrát a je to problém celého okresu."

Kdo si myslíte že naopak postoupí?
Kdo postoupí, ví Bůh. Městečko už nechce díky věku hráčů. Kněževsi se nechce v žádném případě. Po fotbalové stránce a věkovým složením jediným týmem, který by mohl hrát B třídu, je Lužná. Mají adekvátní počet hráčů, ale je to obrovský skok. Optimální by podle mě bylo, kdyby Hředle zachránily B třídu, spojili bychom se s nimi a vytvořili jeden tým Poddžbánsko. Takto, když vedle sebe jsou tři týmy, je to těžké sehnat hráče a Hředle to budou mít hodně obtížné soutěž udržet.

Jak jste na tom v současnosti s kádrem?
Vašek Holý si utrhl achilovku. Sice je mu 45 let, ale na hřišti byl pořád platný. V únoru byl lyžovat Jirka Jůna, přetrhl si kolenní vazy. Michal Kapoun, který se zranil v Lišanech, má natolik ošklivou zlomeninu, že ho to ještě stále bolí a na jaře nám rovněž bude chybět. Nejsou lidi a strašně těžko se shání. Dneska nemá nikdo chuť hrát a je to problém celého okresu.

Příchody tedy žádné nebudou?
Jestli se mi povede udělat nějaký příchod, tak bude pouze jeden. Je to kluk z Egypta, který bydlí v Praze a v Mutějovicích si našel holku, ale definitivní to bude až příští týden. Každopádně tento přestup kdyby vyšel, byla by to bomba, protože tento člověk je schopný dát třicet gólů za půl sezony. Hrál v Egyptě třetí ligu a je to pan fotbalista. Je mu sice už 38 let, ale je velmi vysoký, něco jako Vráťa Lokvenc a záviděly by nám ho i krajské mančafty.

Jak jste spokojen se zimní přípravou?
Máme problémy s lidmi a jsem z toho už docela otrávený a nebaví mě to. Od konce ledna trénujeme ve dvou, třech lidech, až naposledy jsme se sešli v deseti. Třeba Milan Staněk nechodí trénovat nikdy a musíme spoléhat na to, že přijde alespoň na mistrák, abychom dali dohromady jedenáct, dvanáct lidí. Táhnout to ve dvanácti lidech bude hodně obtížné.

"Chtěli bychom se pohybovat do čtvrtého, pátého místa maximálně. Rozhodně nemáme ambice jít z prvního místa nahoru."

Předpokládám, že špatná tréninková morálka se týká hlavně mladších?
Celkově přístup některých mladých moc nechápu. Je to sice okres a oni si myslí, že to odehrají i bez tréninku. Já si klidně půjdu zatrénovat s Olympií, abych byl před zápasem připravený. Dělám to hlavně pro sebe a mám zodpovědnost vůči panu Rosovi, který do klubu vložil za pětadvacet let už spoustu peněz. Bohužel ti zranění, co jsem jmenoval, jsou všechno zkušení fotbalisté, poctivý a budou nám velmi chybět a na mladých, jako je Sattler či Bradáč, kteří mají dopoledne před zápasem kocovinu, to postavit nemůžu a jejich přístup mě mrzí. Tohle mi ti starší neudělají.

Nepřehlédněte: Hlasujte o Sympaťáka 11. týdne

Sehrajete alespoň generálku?
Nebudeme hrát vůbec nic. Vzhledem k tomu, jak se scházíme na trénincích jsem nechtěl slibovat někomu přípravný zápas, protože už se nám dvakrát stalo, že jsme to museli těsně před ním rušit. To mi přijde vůči tomu týmu tak strašně nefér a trapné. Takže to dělám tak, že pokud někomu vypadne soupeř, ať mi v pátek zavolá, já v pátek obvolám kluky, zda se sejdeme a buď potvrdím, nebo hrát nebudeme. Stala se druhá varianta, nehrajeme vůbec nic a za týden jdeme naostro na Jesenici.

Jaké máte cíle do jara?
Chtěli bychom se pohybovat do čtvrtého, pátého místa maximálně. Rozhodně nemáme ambice jít z prvního místa nahoru a nešli bychom ani z jiného místa, pokud by to Městečko nevzalo. Jsme zastánci toho, že si to musíme sportovně uhrát, takže se nebudeme nikam cpát. Pokud se však nebudeme scházet, budeme se pohybovat kolem sedmého místa.

Autor: Josef Rod

18.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Šarlingrová (vpravo) patří k oporám Lvic z Pavlíkova.

Ptejte se on-line fotbalistky Michaely Šarlingrové

Peníze. Ilustrační foto.

Doprava má v krajském rozpočtu pohltit skoro šestinu peněz

Hlasujte pro Sympaťáka 46. týdne 2017

Rakovník - Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 10. do 16. listopadu 2017.

AKTUALIZOVÁNO

U Bělče se srazila dvě auta. Dva lidé zemřeli, další tři transportoval vrtulník

Běleč - V lesním úseku poblíž obce Běleč na Kladensku se v sobotu patnáct minut před 17. hodinou čelně srazila dvě osobní auta. Nehoda má tragické následky: dva mrtví a tři zranění lidé. Po nehodě zůstaly osoby zaklíněné ve vozidlech. Na pomoc jim proto okamžitě letěl vrtulník. Pro dva z nich už bohužel zbytečně.

O titul Nejhezčí vánoční stromeček budou děti soutěži i letos

Rakovník – Také letos se vedení města Rakovník rozhodlo navázat na tradici a uspořádat soutěž O nejhezčí vánoční stromeček, která je určena dětem z rakovnických mateřských škol a žákům 1. stupně základních škol. 

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT