Vstup do utkání Tatranu vůbec nevyšel. Hned ve 4. minutě totiž Chorvat Hajro poslal hostující Chomutov do vedení. Domácím se v první půli vůbec nedařilo, naopak Chomutovští mohli přidat i další gól. 

„Nechal jsem sestavu, která v posledních dvou zápasech hrála dobře, ale byl jsem zklamaný, protože jsme se zaměřili na koncové hráče Chomutova a přesto hned po třech minutách inkasovali po špatné organizaci první branku. To Chomutovské nastartovalo a my jsme se za celý poločas nebyli schopni dostat do hry,“ lamentoval nespokojený trenér rakovnického Tatranu Pavel Koutenský. 

V druhé půli Tatranští přece jen zabrali, po hodině hry se dočkali vyrovnání, když se střelou z dálky prosadil Vrána. Radost domácích ale trvala pouze půl druhé minuty. „Mrzí mě, že když už jsme se dostali do zápasu, dali jsme si vlastní gól, když hlavičku Bočka tečoval Hradecký a museli jsme opět dotahovat,“ vrátil se k jednomu z klíčových momentů tatranský lodivod.

V 70. minutě mohl vyrovnat Rossmann, který jen těsně minul bránu, avšak domácí se kýženého gólu přece jen dočkali. Muž zápasu Adam Vrána korunoval svůj výkon v 87. minutě, když po narážečce s Dolákem levačkou obstřelil gólmana Zaťka. 

Penaltový rozstřel týmu ze Šamotky opět nevyšel. 

„V útočné fázi jsme mimo Adama prakticky neplodní. Když spočítám počet šancí na obou stranách a podívám se na naši hru, musím být soudný a řekl bych, že remíza odpovídá tomu, co se dělo na hřišti,“ uznal Koutenský, který je jinak z další prohry po penaltách velice zklamaný. „Ani jeden penaltový rozstřel jsme nezvládli. Na konci podzimní části se hodně trápíme a místo toho, abychom se dotahovali na mančafty před námi, tak si naopak přiděláváme další starosti,“ dodal. 

Tatran Rakovník – FC Chomutov 2:3 po pen. (0:1). Branky: 60. a 87. Vrána – 4. Harjo, 62. Boček. Rozhodčí: Cupl. Diváků: 100. Tatran: Zach – Vild, Stuchl, Bredler, Výborný (52. Borsuc) – Hradecký, Dolák, Hynek (44. Verner), Kučera – Vrána, Omovie (69. Rossmann).