Hráči pod vedením Jiřího Kučery si po půl sezoně drží osmé místo, mají jednu z nejlepších obranných řad soutěže a čím dál víc se do zápasů zapojují mladí hráči. Takovou strategii si vedení nastolilo už dříve a nyní možná bude sklízet ovoce. V rozhovoru s trenérem jsme se zeptali také na případný odchod kanonýra Jardy Červeného…

Střed tabulky – 8. místo, jste spokojený?
Před začátkem sezóny jsme avizovali, že bychom se chtěli se soutěží „seznámit" a hrát klidný střed tabulky. To se nám podařilo, ale že bych byl úplně spokojený, se říct nedá. Hlavně s výsledky na domácím hřišti. Zde jsme měli získat tak o pět bodů více.

Jako nováček krajského přeboru jste lepší než dalších osm celků, je to pro vás překvapení, nebo jste před startem soutěže toto ani nečekal?
Překvapení to pro mě nebylo. Středočeské I. A třídy jsou kvalitní a vyrovnané soutěže. Týmy, které z nich dokáží postoupit, musí mít svou kvalitu, a postavení v tabulce týmů, které do Krajského přeboru postoupily, to jen potvrzuje.

Mladý kádr se osvědčil nejen v I. A třídě, ale i nyní. Budete dál v této strategii pokračovat?
Strategie se nemění. Současné mužstvo by mělo pomalu vyzrávat. V létě nám končí několik nadějných dorostenců ročníku 96, z nichž někteří stabilně nastupují za kladenský ligový dorost, nebo za náš dorost hrající špičku krajského přeboru, a jsou zde i zajímaví hráči ročníku 97. Již na podzim dostali někteří z nich příležitost (Spal, Pešek, Kýzl, Knor, Fajgl). A trend nasazování mladých hráčů začíná být stále častějším jevem i u dalších týmů (Sedlčany, Nymburk).

Jak moc vás poznamenalo zranění a vyřazení ze hry nové posily (gólmana) Martina Šimka? Byl Tomáš Pešek vždy připraven zaskočit a splnil svoji roli podle očekávání?
Tomáš Pešek dochytal závěr I. A třídy a po zranění Martina Šimka dochytal i podzimní část krajského přeboru. Neměl jsem s jeho nasazením nikdy problém a v žádném případě jsem to nebral tak, že s ním v brance je mužstvo oslabeno. Naopak své role se zhostil vždy velmi dobře a potvrzuje, že z něho roste dobrý gólman. Samozřejmě, že ze Šimka v bráně by měli soupeři jako jsou Ovčáry a Hostouň, kteří těží hodně z výškové převahy a důrazu při standardních situacích, větší respekt a byla škoda, že právě v utkáních s těmito soupeři Martin chyběl. Ovčáry se ze vzduchu neprosadily, naopak Hostouň z něho rozhodla o svém vítězství. Polemizovat o tom, zda by to dopadlo tak či onak, je zbytečné.

Jaký zápas byl pro vás za podzim nejtěžší?
Venku asi v Ovčárech, které mají opravdu kvalitní tým, a v Suchdole. Na domácím hřišti se Sedlčany. Ty se zde představily ve velmi dobrém světle. Nejhorší však byla zbytečná porážka v Ostré.

Ze kterého máte největší radost?
Potěšila mě skutečnost, že nás žádný soupeř vysloveně nepřehrál. Venkovní zápasy nám převážně dělaly radost a obrovská byla v Jílovišti, kde jsme otočili zápas z 0:2 na 4:2

Je někdo v týmu, kdo vás svými výkony zklamal a naopak potěšil?
Určitě Martin Šimek v bráně si získal respekt nejenom postavou, ale i výkony. Oporou se postupem času stal Marek Hartman a vysokou výkonnost ve většině utkání si udržovali Petr Hornof, Jakub Sklenka, Tomáš Pucholt a Honza Severin, který se z pozice beka stal naším nejlepším podzimním střelcem. Naopak více jsem čekal, co se střelecké produktivity týče, od Jardy Červeného a Marka Isteníka.

Slyšeli jsme, že tahoun a střelec Jarda Červený chce na jarní část odejít, jak se k tomu stavíte vy jako trenér a co na to klub a spoluhráči?
Nějaký šum kolem něho a u něj je, ale prozatím nic konkrétního. Určitě se nezakládají na pravdě informace, že chceme Jardu někam uvolnit na hostování nebo prodat. Samozřejmě pokud by měl zájem zkusit to ve vyšší soutěži, budeme o tom jednat.

Budou se dít nějaké další změny? Koho např. uvidíme v zimní přípravě?
Do přípravy se zapojí Štěpán Spal, po delším zranění Pavel Bohatý a Michal Beneš z Vraného. V přípravných utkáních dostanou prostor někteří hráči z dorostu a „B" mužstva.

Jak si přejete, aby hráči odpočívali a strávili volno před zahájením přípravy?
Do 18. prosince chodíme dvakrát týdně do posilovny Angels. Někteří hrají Violu, někteří futsal, takže si budu přát, aby se nikdo nezranil. Abychom nešli do zimní přípravy, která začne 5. ledna, z „voleje", mají hráči na prosinec individuální plán.

Byl jste na podzim spokojený s výkony rozhodčích?
Kromě utkání s Nymburkem a v Semicích, kdy nám upřeli zahrávání jasných pokutových kopů, neovlivnilo jejich rozhodování konečný výsledek utkání, takže s jejich výkony jsem byl jinak spokojený.

Jaká známka by slušela derby utkání s Tatranem (pokud je 10 nejlepší)?
Derby mělo podle mě slušnou úroveň a hodnotil bych ho při této stupnici sedmičkou.

Chtěl byste vzkázat něco divákům?
Divákům bych chtěl poděkovat za přízeň a návštěvy na našich utkáních, které byly celkem slušné. Samozřejmě bych si přál, aby na našich utkáních byla návštěva a atmosféra jako při derby s Tatranem, ale derby je jiné ve všech směrech, diváckou návštěvou nevyjímaje.

Přál bych si, aby na Městský stadion chodili rádi, aby fotbal brali jako společenskou událost, formu zábavy a odreagování se od běžných starostí, místo setkání. Aby si zachovali nadhled, dokázali uznat sílu soupeře a dokázali zatleskat oboustranně, když se jim hra líbí, a naše hráče povzbudit v době, když se nedaří, protože tehdy to nejvíc potřebují. Samozřejmě k fotbalu patří i emoce nejen na hřišti, ale i na tribunách. Klidně si zanadávejte, ale nikoho neurážejte a najděte si nějaké pozitivum. Když to nebude hra a výsledek, tak třeba že byla dobrá klobása, pivo, pěkné počasí… Nebo že jste potkali dobrého kamaráda a příště přijďte zas.