SK Rakovník – Sokol Vraný  3:0  (1:0)

Domácí chtěli po třech kolech opět naplno bodovat, hosté  přijeli v silné sestavě se snahou uspět a odpoutat se ze spodních pater tabulky. Byli to právě oni, kdo se první dostal do střelecké příležitosti již ve 3. minutě. Odražený míč po rohovém kopu se dostal k Matouškovi, který z voleje mířil vedle levé tyče Šimkovy brány.

Poté převzali iniciativu hráči Rakovníka. V 8. minutě Pucholt poslal za obránce do šance Matese, který udělal kličku vybíhajícímu Obrciánovi, ale z úhlu mířil jen do boční sítě. Úspěšný nebyl ani ve 12. minutě Ždánský, který po nádherném uvolnění Hartmanem šel sám na brankáře, ale zakončení se mezi tyče nevešlo.

Bohužel pro domácí se při jedné ze situací před brankou  zranil gólman Šimek a později musel přenechat své místo v bráně Peškovi. První branky se diváci dočkali ve 33. minutě, a to k radosti těch, kteří přáli domácímu týmu. Ždánský zahrával rohový kop, míč se dostal k J. Červenému, a ten střelou z deseti metrů do horního rohu nedal Obrciánovi šanci zasáhnout – 1:0.

Rakovník po vedoucí brance ještě přidal na obrátkách. Po chybě Rady ve 35. minutě postupoval sám na branku J. Červený, ale v koncovce poslal míč jen do náruče brankáře.  O dvě minuty později zahrál trestný kop Sklenka tak šikovně, že J. Červený stál opět sám před  Obrciánem a i tentokrát vyšel z jejich souboje vítězně brankář hostů a vyrazil míč nohou do zámezí.

Vraný se pokoušelo o dlouhé míče za obranu, ale jejich snaha končila v ofsajdové pasti nebo na pozorné hře rakovnické obrany, a tak po první části odcházeli do kabin spokojenější hráči Rakovníka.

I ve druhém dějství byli aktivnější domácí hráči. Hostům dělalo na kluzkém terénu velké problémy rychlé napadání rakovnických hráčů a jednoduše ztráceli míče. Ve 47. minutě Hartman ideálně mezi stopery Vraného poslal do úniku J. Červeného, který střelou k tyči překonal Obrciána podruhé – 2:0.

V 58. minutě mohlo být pro hosty ještě hůř. Mates se z levé strany řítil sám na branku, ale ve finále poslal míč mimo tyče. V 64. minutě zahrávali hosté trestný kop a tvrdá střela jen prosvištěla kolem levé tyče branky strážené Peškem. Další posun ve skóre nastal deset minut před koncem a bylo to opět na straně Rakovníka. Severin předvedl svoji z pozice obránce typickou akci, když vyvezl míč, obešel dva hostující hráče a posunul mezi  beky do úniku Sklenku, který si obhodil vybíhajícího brankáře a do prázdné branky zvýšil na 3:0 .

Hosté se snažili v závěru alespoň o snížení nepříznivého stavu, ale střelu z velkého vápna Pešek chytil a v 87. minutě centrovaný míč z levé strany poslal Jalaghonia, posila hostů z Tuchlovic, v pádu vysoko nad.

Hodnocení trenéra Jiřého Kučery: Naše vítězství je zasloužené. Hosty, kteří přijeli s velmi silnou sestavou, jsme až na jednu, dvě výjimky k žádnému zakončení nepustili. Konečně jsme se prosadili výrazněji v koncovce, i když jsme několik  dalších vyložených šancí neproměnili. S dnešním výkonem jsem spokojený. Nechyběl nám pohyb ani důraz v osobních soubojích a i kombinačně byly k vidění dobré věci.

SK Rakovník: Šimek – Tvrz, Kučera J., Hornof, Severin - Mates (64. Spal), Sklenka, Hartman (76. Jirásek), Ždánský – Pucholt, Červený J. (85. Červený Z.).