Vše se upeklo docela rychle, když předseda oddílu Petr Ambrůžek bývalého kouče Olešné oslovil a dali si schůzku. Přes víkend už se nový trenér hráčům představil a do jarní sezóny je povede on. Věří, že Lužná může hrát v pohodě do pátého místa.

Kdo vás s touto nabídku oslovil a jak probíhalo vaše rozhodování?
Nejprve se se mnou spojil Petr Ambrůžek, předseda oddílu, se kterým jsem se také v pátek sešel a možnosti mého trénování v Lužné jsme probrali. Spolu s námi byl schůzce přítomen také Libor Hájek, člen výboru. V neděli jsem se byl už na kluky podívat na členské schůzi, kde jsem byl hráčům představen. Já sám jsem dlouho nepřemýšlel. U žádného týmu jsem jako trenér nepůsobil, a tak jsem nabídku přijal s určitou výzvou.

Nejblíž jste měl v posledních letech k Olešné, byl jste trenérem a také jste za tým sám hrál, co na to zdejší lidé říkali?
Na Olešné jsem s trénováním skončil po pátém podzimním kole, takže mě trenérská povinnost už nedržela. Byl jsem volný, snad mi nikdo problémy v tomto směru dělat nebude. Se spoustou lidí jsem zůstal na Olešné kamarád. I když jsem hráč Olešné, tak nepředpokládám, že v Lužné by bylo nutné nastoupit. O víkendu jsem na Tatraně viděl nějaké hráče, takže jsem jim i svůj záměr oznámil a myslím, že s tím problém nikdo nemá.

Jaké máte s Lužnou plány? Budete se chtít umístit lépe než je současné osmé místo?
Plány se mohou odvíjet od toho, kolik bude hráčů k dispozici, zda nás postihnou zranění atd. Zatím věřím, že o záchranu Lužná hrát rozhodně nebude, ba naopak si myslím, že do pátého místa můžeme hrát v pohodě. Soutěž je tedy vyrovnaná, vyjma Zavidova, ten je herně někde jinde. Každý může skončit druhý, třetí… Bude záležet na složení týmu každý týden a tréninkové morálce.

Budete se moci v kádru spolehnout i na nedávné dorostence?
No, v týmu je mezi mladými a staršími docela ďoura. Dorostenci se trochu rozutekli. Ty starší znám naopak několik let, samozřejmě ze hřiště, když jsem proti nim sám hrál.

Co od znovutrénování očekáváte?
Ve fotbale se potuluji odmala, na Olešné jsem působil deset let. Přes podzim a zimu jsem si od trénování odpočinul a teď mohu začít znovu, jinde. Je to pro mne výzva v jiném týmu, samozřejmě trénování bude asi podobné, ale lidé budou jiní, snad to všechno dobře dopadne.

Těšíte se na poslední kolo, jedete na Olešnou?
Samozřejmě to bude zajímavý zápas, ale myslím, že vše už bude dávno rozhodnuté, tak by nemusel nikdo nic hrotit a zápas by měl proběhnout v poklidu, jak jsem řekl, s hodně lidmi stále na Olešné vycházím.