SK Rakovník – TJ Jíloviště 0:2 (0:1)

Domácí do utkání vstoupili velmi aktivně a diktovali tempo hry. Ve 14. minutě krásně prošel Pucholt přes tři protihráče a vysunul Sklenku, který postupoval sám na Blažka. Blažek Sklenkovu střelu dokázal vyrazit. 
V 16. minutě Sklenka vysunul Jiráska, který se zbavil obránce a na vápně našel Pucholta. Ten z jedné poslal nechytatelnou dělovku do šibenice, kterou však zastavil svým tělem urostlý obránce Černý stojící na malém vápně.

Ve 22. minutě měli domácí další obrovskou příležitost, když Žďánský našel na zadní tyči Matese. Ten však nedokázal balon trefit ideálně a poslat ho mezi tři tyče. Ve 32. minutě prošel obranou domácích V. Janoušek a na vápně našel volného Kočího, který naštěstí pro domácí poslal jen slabou střelu do Šimkovy náruče.

Ve 37. minutě předvedl krásnou individuální akci V. Janoušek, když prošel rakovnickou obranou a navrch poslal na Šimka dělovku, za kterou se rakovnický brankář jen otočil – 0:1. Na konci prvního poločasu se ještě prezentoval Žďánský pěkným volejem z 20 metrů. Volej však letěl mimo Blažkovu branku.

Hned na začátku druhého poločasu mohlo být rozhodnuto o osudu utkání, protože ve 47. minutě se uvolnil Siegl a vysunul F. Janouška. Ten se ocitl sám před Šimkem, ale trestuhodně zamířil mimo tři tyče.

V 54. minutě P. Tvrz vysunul Jiráska, který z úhlu mířil jen do Blažka. Obrovskou příležitost promarnili hosté 
v 65. minutě, kdy se řítil V. Janoušek s Kočím v přečíslení na Sklenku. Janoušek potáhl míč po pravé straně a v poslední chvíli předložil míč Kočímu před Šimka. Kočí však zamířil jen do boční sítě.

V 71. minutě se dostal míč po kombinační akci hostů až k volnému Obermajerovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. V závěru utkání mohl zápas zdramatizovat P. Tvrz, ale jeho technická střela z dvaceti metrů mířila těsně vedle. V poslední minutě utkání se Kočí řítil sám na Šimka. Šimek však tento souboj vyhrál a třetí branku hostům nedovolil. V utkání obdržel svoji čtvrtou ŽK Žďánský a zmešká tak sobotní derby s Tatranem Rakovník.

„Od Jíloviště jsme dostali lekci z produktivity. Za stavu 0:0 jsme měli tři tutovky, bohužel první gól dali hosté a o tom to bylo. Soupeř byl výkonnostně stejný jako my, ale nejsme schopni proměnit to, co si vypracujeme, a Jíloviště si druhý poločas už pohlídalo. Absence některých hráčů je opravdu znát, není to výmluva, je to realita. Poslední minuty odehrál Robert Hamouz, ročník 98, čímž nechci snižovat jeho kvality, ale poukázat na situaci, ve které jsme," ohlédl se za domácí porážkou trenér Miroslav Procházka.

SK Rakovník: Šimek – Tvrz P., Hornof, Kýzl (51. Jiránek), Červený Zd. (86. Hamouz R.) – Mates, Pucholt, Sklenka, Jirásek – Isteník (73. Faigl), Žďánský.

B. JOGLOVÁ, M. TVRZ