Sokol Lidice – SK Lány 3:2 (1:0)

Lánští fotbalisté vstoupili do utkání velice aktivně. Jenže již po několika minutách utkání zbytečně inkasovali, když otevřeli zadní vrátka. Domácí Tyburec toto zaváhání brankově potrestal – 1:0. Kdo si myslel, že domácí převezmou pomyslné otěže zápasu a budou diktovat tempo hry, tak se hluboce mýlil. Byli to hostující fotbalisté, kdo hýřil aktivitou. Jenže lánští střelci neměli zrovna střelecký den, když v prvním poločase zahodili spoustu brankových příležitostí. Ve čtrnácté minutě vykopl brankář Haužvic míč až k Švolbovi, který se následně řítil sám na gólmana, ale nedal. O několik minut později zkoušel střelecké štěstí Kubička, ale nedal. O několik minut později se ho pokoušel napodobit Rajgl. Bohužel jeho projektil prolétl těsně nad konstrukcí lidické svatyně. Mezitím se také blýskl skvělým zákrokem lánský Haužvic. Lány měly vyrovnání na kopačkách zhruba po půlhodině hry. Dvořák poslal míč na nohu Švolby klasickou českou uličkou. Druhý jmenovaný se opět řítil sám na gólmana a byl opět neúspěšný. Hosté z Lán se pokoušeli překonat lidického gólmana střelou ze střední vzdálenosti, ale ani Dudášik, Reichl a znovu Švolba nebyli úspěšní. V samotném závěru poločasu hostům zatrnulo. Domácí podnikli rychlý brejk, který lánští fotbalisté rozbili ve vlastním pokutovém území. Rozhodčí ku překvapení všech odpískal penaltu. Haužvic ale vytáhl ze své sbírky parádní zákrok a šanci zlikvidoval.

Ani v druhém dějství se obraz hry nezměnil. Lány byly jasně lepším celkem a vytvářely si jednu brankovou šanci za druhou. Bohužel Lidice udělily lánskému celku lekci z produktivity, když obrana hostujícího celku zaváhala při rohovém kopu. To brankově zužitkoval lidický Hell – 2:0. V 57. minutě se podařilo hostům snížit. Dudášik dlouhým centrem našel osamoceného Dvořáka. Jeho střelecký pokus dorazil do domácí svatyně na podruhé Švolba – 2:1. Hosté cítili šanci, ale již po třech minutách udeřily opět Lidice. Domácí útočník Pavelec se blýskl individuální akcí a vrátil svému týmu dvoubrankové vedení – 3:1. Další šance lánských se rodily jak na běžícím pásu, ale lánští střelci neměli prostě svůj den a postupně selhal Reichl i Dvořák. V 84. minutě přiťukl Dvořák hlavou míč na šestnácku Černému. Jeho střela ovšem za zády lidického gólmana neskončila, ale dorážka Reichl již slavila úspěch – 3:2. V závěrečném tlaku ukřivdil hlavní rozhodčí lánskému celku, když neodpískal dva zcela evidentní pokutové kopy a v samotném závěru neuznal sudí branku Reichlovi, který byl prý v postavení mimo hru.

„Kluci podali zatím nejlepší výkon podzimu. Soupeře jsme až nečekaně přehrávali, ale selhali jsme tentokráte v koncovce. Pochválit musím především kapitána Dudášika,“ vrátil se k utkání trenér SK Lány Milan Dvořák.

SK Lány: Haužvic – Rybář, Dudášik, Rajgl (60. Černý), Kubička – Humr, Blín (80. Hladký), Dvořák, Pleiner – Švolba, Reichl