Lánští nahráli na podzim dost bodů a kvalita jejich kádru je taková, že i v ročníku, v němž bude sestupovat z I. B třídy až šest mužstev, by se měli udržet, i kdyby hráli trochu pod svoje možnosti.

Na každý pád to zatím vypadá, že síla jejich kádru trochu oslabí. Hlavní tahoun Milan Petr se stal sportovním manažerem třetiligového Králova Dvora, a i když bude hrát za Lány dál, může se stát, že někdy bude na zápase chybět kvůli povinnostem ve vyšší soutěži.

Konec kariéry ohlásil Marek Kedroň, zatímco bratra Marcela se povedlo Lánským ještě přemluvit. „Zkusíme to také u Marka,“ směje se Milan Petr.

Svatojánský běh 2024.
Bývalý fotbalista vládl běžcům, góly vyměnil za 246 km dlouhý Spartathlon!

S kolenem marodí Ondřej Putík a letní posile ze Strakonic Ondřeji Chalupovi se nashromáždilo tolik povinností, že fotbal musí načas stranou.

„To už je pro nás trochu trabl, ale dáme šanci mladým jako jsou bratři Kuba a Honza Burgrovi. Také oni se musí okopat,“ plánuje Milan Petr, jehož klub si zatím velmi dobře vede v hlasování ankety Deníku o nejpopulárnější klub v okrese. „Taky jsem kluky pořádně zaúkoloval, aby klikali jak to jen jde,“ usmál se Milan Petr.

Ten paradoxně oslabil konkurenci, protože se stal sportovním ředitelem třetiligového Králova Dvora a z týmu Dobrovíze, lídra I. B třídy, přemluvil k návratu do vyšších soutěží kdysi rakovnického kanonýra Petra Faigla.

Mimochodem zápas Lán s jasně první Dobrovízí byl jedním z nejlepší mačů celého podzimu v nejnižší krajské soutěži. Lány vedly 3:0, ale protivník vyrovnal. Právě Petrem Faiglem, pro něhož to byla devátá trefa v sezoně. Další přidá o čtyři soutěže výš.

To Lánští věří, že góly dají už v sobotu, zápas s Pavlíkovem začne v Rakovníku na Šamotce v 14 hodin.