FK Chmel Mutějovice  – SK Lány 5:1 (2:1)

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně. Hned v 1. minutě zahrozil z brejku Sajner, ale branku netrefil. Žádný efekt nepřinesla ani série čtyř rohových kopů domácích. Naopak hosté dokázali zužitkovat hned svůj první rohový kop v 16. minutě, nejvýše vystoupal Reichl a rázem to bylo 0:1.

Zaskočení domácí nejprve polevili v herní aktivitě, aby po deseti minutách předvedli doslova festival zahozených šancí. Příležitost z kategorie těch nejvyloženějších promarnil nejprve ve 25. minutě po Roubíkově sólové akci střelou do gólmana zcela volný Kozák a o dvě minuty později po Sajnerově přihrávce Koláček, když z malého vápna pálil vysoko nad branku.

Vzápětí se na druhé straně blýskl výborným zákrokem Malinovský, který z růžku své branky vytěsnil střelu hostí. Když už se zdálo, že soupeřova branka je pro domácí doslova zakletá, uvolnil se na hranici velkého čtverce Sajner a krásnou střelou z otočky srovnal stav utkání.

O dvě minuty později zahrávali domácí rohový kop, ve vápně se nejlépe zorientoval Beneš a strhl vedení na stranu domácích. Těsně před přestávkou měl ještě po „ťukesu“ ve velkém vápně další šanci Kozák, ale netrefil branku. Úvod druhého poločasu přinesl šanci hostí, střelu Rajgla z trestného kopu pozorný Malinovský vykopl.

Pak už úřadovali pouze domácí. V 59. minutě zatáhl po pravé straně Sajner a jeho střelu z těžkého úhlu lehkou tečí usměrnil do branky Kozák – 3:1. V 74. minutě se v malém vápně opět nejlépe zorientoval Beneš a nekompromisní střelou pod víko navýšil vedení domácích.

Výborný tah v podobě střídání se trenéru Miroslavu Křivánkovi podařil v 74. minutě, kdy Křikavu nahradil Melč a vzápětí dokázal zužitkovat centr z rohového kopu – 5:1.

Tolik tedy konečný výsledek, který však mohl být pro domácí daleko příznivější, kdyby dokázali proměnit alespoň některou z nespočtu dalších vyložených šancí.  Ke cti hostí slouží, že ani za velmi nepříznivého stavu nesložili zbraně a stále se snažili o korekci výsledku. Nejblíže k tomu měli minutu před koncem, ale na Malinovského nevyzráli.

Mutějovice: Malinovský –  Křikava (74. Melč) – Beránek,  Kapoun, Beneš  – Kafka, Koláček, Roubík, Staněk (20. Kozák)  –  Linhart, Sajner (87. Pavlovský). Trenér Miroslav Křivánek.

Lány: Haužvic – Rajgl –  Krob, Dudášik, Rybář –  Humr, Blín, Vejrážka, Matějka – Reichl, Švolba. Trenér Milan Dvořák.

EVA DUŠKOVÁ