Lány i bez tvůrců hry Marcela Kedroně a Milana Petra začaly před stovkou diváků divoce a brzy to bylo po trefách důrazného Paluby z dálky a Mušálka (po dobrém presinku Rusa) 2:0. Favorita vrátil do hry po brejku Červený a ve druhé části Broum vyrovnal (68.). Více však Rakovník nastoupivší bez zkušeného Severina nebo Čadka nedokázal, ani přes následnou převahu.

Domácí, kteří litovali, že zápas nerozhodli z velkých šancí dříve, poslali na hřiště nakonec i zmíněného Petra a remízu už uchránili. A protože byli šikovnější v penaltovém rozstřelu, kde zářil brankář Filip Javůrek (chytil dvě rány, jedna šla do břevna), mohou se těšit na třetí kolo poháru. Rakovník se bude soustředit na I. A třídu, ta je jeho letošní prioritou.

"Jsme spokojeni, s cílem uspět jsme se do poháru přihlásili. Kluci vydrželi makat celý zápas, přestože měl soupeř mladší kluky," hodnotil Milan Petr a jediné, čeho se trochu obává, aby v dohrávce poháru neuspěly Libčice nad Jílovištěm. "Další kolo se totiž hraje 28. září a pokud bychom měli Libčice, bylo by to podruhé během čtyř dnů, protože předtím u nich hrajeme klasický mistrák," usmál se Milan Petr. 

Ve Mšeci přivítal zdejší tým spojený s Novým Strašecím soupeře z Jinočan hrajícího o soutěž výš. Hosté bleskově proměnili penaltu, ale Petr Neužil brzy vyrovnal. Jinočany přidaly další branku a tenhle náskok jim už proti hodně oslabeným domácím stačil, navíc ho ke konci potvrdili na konečných 1:3.

"Odehráli jsme dobrý zápas. Řekl bych, že vyrovnaný. Ale projevila se kvalita v koncovce," konstatoval trenér domácích Jan Mrázek.

Slavoj Kladno (ve žlutém) v obnovené premiéře v I. B třídě podlehl novému celku - Sokol Mšec/Nové Strašecí 3:4.
První prohra. Faigla bubáci neuhlídali a hořce litovali, sami totiž šance kazili

Kosoř ukázala ve Hředlích velkou kvalitu a vyhrála 8:2. Domácí se prali statečně do poločasu, kdy díky dvěma zásahům Martina Vitnera drželi přijatelné skóre 2:4, ale druhá část už patřila hostům vedeným ex-slávistou Milanem Černým a nestárnoucí střelcem a hrajícím trenérem Jakubem Slunéčkem (hattrick).

Z pohledu Rakovnicka je zajímavý výsledek derby Prahy-západ, v němž Dobrovíz nečekaně sfoukla Tuchoměřice 4:1 zásluhou hattricku Rakovničáka Petra Faigla.