SK Lány – AFK Loděnice 3:5 (2:3)

Hosté byli aktivnější a když v 9. minutě kopaly Lány rohový kop vrhla se Loděnice do protiútoku a skórovala – 0:1.
O deset minut později prodloužil Švolba hlavou přímý volný kop Dudášika a Vejrážka zblízka zakončil – 1:1. Pak zahráli hosté rukou v pokutovém území a Dudášik poslal z penalty Lány do vedení 2:1.

„Pak přišel klíčový okamžik zápasu. Vácha trefil po Ambrožově nahrávce jen tyč a následně jsme po naší chybné rozehrávce utrpěli gól, když hosté stříleli po centru hlavou. Kdybychom šli do vedení 3:1, mohlo to být jednodušší, co se dá dělat,“ vysvětluje situaci trenér Milan Dvořák.

Ve 38. minutě Loděnice rychle rozehrála trestný kop a Haužvic střelu podcenil, takže Lány šly do šatny za stavu 2:3. Hned první minuta druhé části byla pro domácí smolná. Střela z dálky prošla pod Haužvicem do sítě. Tři minuty na to měl loženku Vácha, ale branku přestřelil.
Na dosah se domácí svému soupeři dostali, až když byl ve vápně sražen Vejrážka.

Míč na puntík si postavil opět Dudášik a bylo to 3:4. Pak se proti sólu hostujícího hráče vytáhl Haužvic, který mu nedal šanci a na druhé straně měl tu samou možnost Pleiner, ale i na něj se brankář Loděnice vytáhl.

V závěru využili hosté špatný odkop Haužvice a dovolili si zvýšit konečný výsledek na 3:5, který už nezměnil ani únik Švolby v poslední minutě, jehož pokus zastavil brankář.

„Soupeř byl dnes lepší, přesto jsme alespoň na bod měli. Zápas se nevydařil našemu brankáři, který nás ale jindy naopak dokáže podržet. Zápas výborně odřídila trojice rozhodčích,“ hodnotil Milan Dvořák.

V sobotu se Lány vydají na hřiště Velvar, kde bude velmi těžké bodovat. Domácí jsou totiž první v tabulce. Utkání začíná od 14 hodin.

Lány: Haužvic – Pleiner, Dudášik, Rajgl, Ducár – Ambrož (46. Blín 66. Loskot), Vácha, I. Rybář, Vejrážka – Švolba, Reichl.