K dohnání předposledního Pavlíkova mu chybí už čtyři body. Lidice, které naopak udělaly krok směrem k záchraně, během tří minut poslal do vedení Pavelec s T. Radostou. To nakonec i přes snížení Švolby v závěru na výhru stačilo, jelikož se domácí bídně vypořádali s koncovkou.

SK Lány – Sokol Lidice
1:2 (0:0)

Zlobit se mohou Lány jenom samy na sebe. Ani za stavu 0:2 nebylo rozhodnuto. Soupeř jim nabídl několik šancí jako na zlatém podnose, hráči jimi ovšem nevybíravě pohrdali. Především útočník Lupák měl dvě vyložené tutovky. Když však se svými sóly sám na Kohouta naložil tak, že se pokusy nevešly ani mezi tři tyče, nemohl se on a celé mužstvo po utkání divit prohře.
První poločas spíše fanoušky otravoval. Trochu to jen v hledišti zahučelo, když hlavou pálil po standardce Egrmaiera těsně mimo lidický Aleš Radosta. Zato druhá půle nabídla z obou stran hezkou útočnou hru. Logicky. Pokud by totiž pokračoval ten samý fotbal jako z úvodního dějství, pravděpodobně by se kopalo bez branek. Jenže tři body tady zajímaly z důvodu záchrany obě strany. „Změnili jsme po přestávce styl hry a vyplynuly z toho zaslouženě dvě branky,“ prozradil po utkání forvard Lidic Pavelec.
Právě on měl prsty v obou gólech v rozmezí mezi 58. a 61. minutou. Po celý zápas s ním měli mimochodem Lánští obrovské starosti. Nejprve se prodral k nakopnutému centru a z úniku bez problémů proměnil, pak se dokázal prosadit pod tlakem ve vápně a nahrál na úspěšnou střelu z blízkosti T. Radostovi. „Poté jsme ale začali dělat chyby v obraně,“ zlobil se Pavelec.
Už před prvním vstřeleným gólem se zapomněla lidická obrana, takže Lupák si to pádil na branku. Stejně jako o zhruba patnáct minut později, kdy byl stav již 0:2. Situaci vyřešil špatně. Snažil se pálit na jistotu, bohužel mimo. Vůbec zaměstnat a prověřit kvality gólmana Kohouta dělalo domácím obrovské problémy. Buď se vlnila ochranná síť za brankou, nebo se trefovali do protihráčů. „Neproměnili jsme šance, soupeř ano,“ našel hlavní příčinu prohry trenér Milan Dvořák. Až v 90. minutě pálil přesně k tyči Švolba. „To už bylo ale pozdě,“ hlesl Dvořák.
Branky: 58. Pavelec, 61. T Radosta – 90. Švolba. Rozhodčí: Krupa – Vilhelm, Klečka.
Lány: Haužvic – I. Rybář, Dudášik, Rajgl (63. Rajchl), V. Rybář (46. Vácha) – Pleiner, Dvořák, Verner, Blín (77. Humr) – Švolba, Lupák.
Lidice: Kohout – Kroc, Topka, A. Radosta, Halwiger (64. Rudek) – Tlustý, Häckl, Zýka (46. Tyburec), T. Radosta, Egrmaier (76. Vysloužil) – Pavelec.