SK Lány – TJ Roztoky 2:0 (0:0)

První vážnější okamžik se zrodil trochu nečekaně. Téměř ztracený míč doběhl Vejrážka, ale nezakončil. Posléze se pokusil domácí kapitán Dudášik téměř z poloviny hřiště překvapit obloučkem brankáře Tomáška.

Míč však branku o metr přeletěl. A domácí v útočení nepřestávali. Po naražení od Reichla se do míče opřel Rybář. Jeho střela minula jen o kousek levou tyč. Dále se snažili hostujícího brankáře překonat Pleiner, Dudášik, Vejrážka i Švolba, ale neuspěli.

Po dvou minutách druhé půle měl k prvnímu zásahu blízko Reichel, avšak v poslední chvíli mu míč odebral výborně hrající bek Roztok Horáček.
V 57. minutě zastavili hosté pronikajícího útočníka Lán jen za cenu podražení a žluté karty.

Z následujícího tresného kopu Vácha zatočil krásně míč do levé šibenice tak, že by si něj nesáhl ani Plánička – 1:0. Lány byly při chuti a skóre se měnilo podruhé. V pokutovém území se uvolnil Reichl a míč se již třepotal v síti – 2:0.

Moc pěkné sólo od půlky předvedl Švolba, ale místo zakončení volil nesmyslnou přihrávku. Utkání, které sledovalo přes sto třicet diváků, skončilo zaslouženou výhrou domácích.

„Kluci podali velmi dobrý výkon. V prvním poločase se hrálo jen na jednu branku. Bohužel některé šance z bezprostřední blízkosti zakončujeme trestuhodně. To je bolest našich posledních zápasů. Ve druhé půli se náš tlak ještě vystupňoval.

Na naši branku nešla jediná střela ve druhém poločase. V závěru se kluci prosadili. Na tom musíme ale ještě pracovat. Tým podal velmi dobrý výkon. Dnes chci speciálně pochválit Pleinera, Váchu a v podstatě celou obrannou řadu,“ hodnotil svůj tým trenér Milan Dvořák.

JAKUB FEJFAR