Uznejte sami. SK Pavlíkov a SK Lány. Oba celky sestoupily z krajské soutěže. Navíc boj o mety nejvyšší vyhlásil Oráčov, Mšec, Pavlíkov, Lány, ale také Branov a Zavidov.

Pavlíkovští se navíc pokusí napodobit osud luženských fotbalistů. Ti spadli do okresní soutěže po sedmi letech, ale v té dlouho nesetrvali. Po roce opět slavili postup do krajské soutěže. „Chceme zpět nahoru,“ můžete slyšet od kohokoliv z vedení SK Pavlíkov. Koho tipujete vy? Tak tu otázku jsme položili čtenářům webového zpravodajství. Z ankety jasně vyplynulo, že nejvíce čtenářů věří Oráčovu. Druhým favoritem je právě již zmíněný SK Pavlíkov, trio uzavírá s deseti hlasy FC Zavidov.

„Myslím si, že letošní ročník bude jeden z nejvyrovnanějších za poslední roky. Nejvíce věřím Pavlíkovu, ale překvapit může dalších šest oddílů. Letošní ročník slibuje kvalitní zápasy a tak se bude na co dívat. Už se osobně těším,“ přispěl do diskuze Ladislav Rác starší.

„Největší favorit? Jednoznačně Pavlíkov a Lány. Nebo se nakonec bude smát ten třetí vzadu? Osobně to přeju Podzemskému a spol,“ tipuje Marek Pavlík.

„Osobně si myslím, že bude hodne záležet také na tom, jak se jednotlivým týmům podaří přes léto vhodně doplnit kádr. Do Pavlíkova míří Elsnic a Polák, v Zavidově to znovu rozbalí Korčák se Štilerem. O posilách v jiných mančaftech nemam šajn. Každopadně to bude zajímavé. Osobně se domnívám, že je těžké určit, kdo bude nakonec postupový. Můj tip: Lány, černý kůň Sokol Branov. Jednodušší je napsat, kdo nahoře nebude: Roztoky, Hředle, Sýkořice - při vší úctě k nim,“ nechal se slyšet čtenář pod nickem Karlo.

Podívejme se blíže na vámi tipované vítěze okresního přeboru.

SK Oráčov – Zkušení fotbalisté, kteří dají do utkání vše. Svým důrazem mají u soupeřů respekt. Oproti minulé sezoně bude mužstvo postrádat nejlepšího střelce J. Bařtipána. Ten zkouší fotbalové štěstí v Lužné.

SK Pavlíkov – Pozici hrajícího kouče A týmu zaujmul J. Týče. Do týmu přivedl nové tváře (J. Elsnice, M. Poláka či dorostence Černého). Naopak počítat nemůže s Fidlerem a Petákem.

FC Zavidov – Mužstvo s velkými výkyvy. V uplynulém ročníku se jim příliš nedařilo a herní projev mužstva pokulhával. Jenže v letní přestávce hlásí Zavidov posily – vrací se zpět Korčák, jenž byl na hostování v Senomatech, ale také Štiler. Ofenzivní řady ještě vyztuží M. Peták (Lubná). Ten ukončil hostování v Pavlíkově.

Na jméno vítěze nejvyšší okresní soutěže si musíme počkat ještě deset měsíců…