Také v posledním podzimním divizním kole se dorosteneckým týmům SK Rakovník nedařilo. V České Lípě prohrály oba mládežnické celky.


Chlubit se s ním ale určitě nebudou. Celkově ve 26 mistrovských utkáních totiž získaly pouhopouhé dva body, a to mladší dorostenci za dva nerozhodné výsledky. Jejich starší kolegové mají na svém bodovém kontě nulu. A tak není divu, že oba celky jsou v tabulce svých skupin na posledním místě.
I přesto ještě není divize v nenávratnu. Na jaře se bude hrát o dalších 39 bodů a ztráta na nesestupovou příčku není nedostižná. Dorostenci by však museli pro fotbal udělat více než dosud.

FK Česká Lípa – SK Rakovník 3:1 (1:1)

Starší dorostenci hostů začali zápas s týmem ze spodku tabulky aktivně, ale byli to domácí, kteří využili zaváhání zadáků soupeře k získání jednobrankového náskoku. Snahu Rakovníka o srovnání skóre korunoval po pěkné kombinační akci Pešta. Pět minut po změně stran však Severočeši dali druhý gól, na který už hosté přes veškeré úsilí nedokázali odpovědět. Naopak to byli Českolipští, kteří ještě svou výhru pojistili třetí brankou.

„Stejně jako v předcházejících zápasech se ve druhém poločase projevila skutečnost, že většina našich kluků trénuje na divizní soutěž nedostatečně. A když se soupeř dostane do vedení, už nemají síly na zvrat výsledku,“ poznamenal trenér hostů Miroslav Křivánek.

SK Rakovník: Lenner – Tvrz, Houf, Polcar, Koloc – Pešta, Kočárek, Jirásek, Hvězda – Wittmann, Lupák. Trenér: Miroslav Křivánek.


FK Česká Lípa – SK Rakovník 2:0 (0:0)

První čtvrthodina utkání dvou posledních týmů soutěže mladších dorostenců přinesla vyrovnanou partii. Poté převzali iniciativu domácí, ale obrana hostů je k vážnějšímu ohrožení své svatyně nepustila. Naopak ve 32. minutě mohli jít Rakovničtí do vedení, když Šika pěkným pasem vyslal na zteč Černého, který šel sám na brankáře, ale nedokázal ho překonat. Začátek druhého poločasu patřil hostům, jejichž akce však většinou končily před pokutovým územím Severočechů. V 68. minutě byl u půlícího kruhu faulován Schwendt, což sudí přehlédl a domácí se z brejku ujali vedení 1:0. Poté Rakovničtí vsadili vše na útočnou kartu, ale vyrovnat se jim nepodařilo. V závěru zápasu domácí pronikli do otevřené obrany hostů a pečetili své vítězství.
„I přes porážku musím klukům za nasazení i předvedený výkon poděkovat. Myslím, že jsme si prohrát nezasloužili, protože jsme byli domácím víc než vyrovnaným soupeřem. Fotbal se ale hraje na góly a ty dali jen Severočeši,“ ohlédl se za střetnutím rakovnický trenér Bedřich Koch.

SK Rakovník: Lenner – Šika (50. Jirásek) – Schwendt, Bělecký, Ruprecht – Beneš, Koch, Hanzl, Pešta – Tvrz, Černý. Trenér: Bedřich Koch.