Nedávno se objevila zpráva, že postupujete do divize. Můžete to potvrdit?
Už je to zase jinak. Zbuzany se najednou rozhodly, že to chtějí hrát. Nechápu, jak to ve svazu funguje. Když se jednou řekne ne, tak to tak má být a my jdeme na úkor nich. Údajně ve středu ráno pan Huňáček volal na svaz, že to chce hrát, takže nám to zase sebrali, přitom už byly divize rozlosované. Takže jsme byli v divizi v uvozovkách jeden den.


Sezonu jinak hodnotíte určitě pozitivně…
Čtvrté místo a 52 bodů jsem určitě nečekal. Před jarem jsme chtěli soutěž hlavně zachránit. To se povedlo a počet bodů a umístění je opravdu zajímavý. Jsem tedy spokojen, akorát na podzim nám pár bodů chybělo v koncovce, což je škoda.

Zůstal bych ještě u podzimní části. Mohl mít na horší výsledky vliv i fakt, že někteří hráči hrají také futsal a jsou tedy více vytížení?
Tam šlo spíše o zranění. Neměli jsme stopera, kterého musel hrát Jarda Červený a tím pádem nám chyběla kvalita i dopředu. Samozřejmě futsal nějaký vliv také měl, je to dvojitá zátěž, jiný pohyb, chvilku byl zraněný třeba Jarda Červený, takže to fotbalu nijak neprospělo. Futsal by podle mě hrát neměli, ale nemůžu jim to zakázat. Takže dělám, že to nevidím (usmívá se).


V průběhu jarní části jste zmínil, že důležitý byl příchod Milana Poláka a hlavně Pavla Besty…
To bylo určitě super posílení, obrana dostala řád. A jak jsem také zmínil, je to hodně o hlavě. Klukům tím, že jsme nedostávali góly, narostlo sebevědomí a hráli opravdu zodpovědně a to, co si řekneme. Až na některé výjimky.

Nedařilo se vám pouze v obraně, ale i v útoku. 46 branek za 15 utkání je oproti osmnácti podzimním trefám vynikající…
To bylo hlavně tím, že Jarda Červený se dostal do formy, kterou si udržel celé jaro a bylo to znát i na výsledcích. Podle mě je Jarda jeden z nejlepších útočníků soutěže a spoustu zápasů rozhodl. Vyhrával hodně soubojů jeden na jednoho. Na produktivitě však pracuje celý tým, takže buď dával góly on, nebo někdo jiný.

Střílelo to i Petru Tvrzovi, Jakubu Sklenkovi…
Přesně tak. Celkově se góly rozdělily mezi útočníky, záložníky, byla to práce celého týmu.


Soutěž nakonec vyhrál suverénním způsobem Brandýs. Podle vás zaslouženě?
No u nás se třeba k ničemu nedostal a gól dal až v 83. minutě. Vyhrál asi zaslouženě, i když mají velmi úzký kádr a upřímně nevím, co tam budou příští rok dělat (usmívá se).


Kdo byl podle vás letos nejsilnější?
Co se týče předvedené hry, tak pro mě určitě Vykáň. Rejšice hrály na podzim také dobře, ale Vykáň byla opravdu nejsilnější.

Vůbec nejhorší bilanci máte přitom s Hvozdnicí, tedy žádným top klubem…
Tam jsou hrozně znát jejich dva nejlepší hráči, kteří jsou opravdu rozdíloví. Hlavně Třešňák nám dával zabrat (usmívá se).

Byl duel ve Hvozdnici vaším nejhorším?
Na jaře určitě. Zbytečně jsme tam ustoupili od naší hry a hráli jsme úplně něco jiného, než co jsme chtěli. Bylo to v době, kdy jsme pořád vyhrávali a kluci tam přijeli jako mistři světa. Jak to tak bývá, narazili.

Zajímavé je, že třeba od Rejšic a Zbuzan jste u nich na podzim dostali čtyřku, avšak na jaře jste pro změnu deklasovali vy je…
Třeba u Zbuzan je to podle mě proto, že tam hrají bývalí ligoví fotbalisté, kteří když dostanou dva, tři góly, tak se na to vykašlou. Tyto týmy nebojují do poslední minuty a když to nejde, tak to vzdají.

Byl duel se Zbuzany váš nejlepší?
Vedle duelu s Vykání určitě.

Jak hodnotíte derby s Novým Strašecím? Myslíte si, že rovnocenná dělba bodů byla spravedlivá?
Asi to odpovídalo. Ono je to takové blbé derby. Sice si myslím, že tým máme kvalitnější, ale je to hodně o hlavě. V obou zápasech jsme hráli špatně, zbytečně jsme z nich byli podělaní, zakřiknutí a obě derby byla taková divná. Remízy byly asi spravedlivé.

Vaše vesměs výborné jarní výkony začaly lákat také diváky. Všiml jste si zvýšeného zájmu?
Všiml jsem si. Na posledním zápase bylo asi tři sta lidí, což je super a kvůli tomu se fotbal dělá. Diváci chodili, dělaly se pro ně i šály a je dobře, že lidi zase začali na fotbal chodit. Velice mě těší, že se fotbal zase dostal do podvědomí místních lidí.

Budete přes léto posilovat?
Určitě budeme a můžu říci, že už posilujeme. Hotové už máme dva fotbalisty. Zdeňka Schwendta z Tatranu a z Berouna přišel gólman Hejcman. Nejspíš v sobotu se rozhodne o tom, zda Zbuzany budou hrát na sto procent divizi. Kdyby náhodou divize byla, máme připravené další posily, když nebude, přivedeme asi ještě jednoho hráče a bude to stačit, abychom zbytečně neměnili kádr.

A odchody?
Zatím akorát vím, že odejde do Souše Vild, kterého získali na volný přestup. Petr Kabele se musí vrátit na Tatran, ale o něm povedeme jednání, aby nám ho nechali na hostování. Máme zájem, aby zůstal.


Takže s ním je spokojenost?
Je to místní kluk a na krajský přebor stačí. Samozřejmě musí chytat, aby se ještě vychytal a krajský přebor je pro něj momentálně odpovídající, aby stále chytal.

Spokojenost panuje jistě i z postupu dorostenců do divize..
Je to super. V posledním zápase jsem je sebou měl a vůbec se nejevili špatně. Myslím si, že budoucnosti se nemusíme bát.

S kolika počítáte do áčka?
S Hamouzem určitě. Dále skončil v dorostu Pfejfer, Krupička, Titlbach. Všichni mají v přípravě stejnou startovní čáru a někteří by asi mohli do áčka rovnou naskočit.


Kdy vám začíná příprava?
Příprava začíná 14. července. Už máme dohodnuté některé soupeře, budou tam týmy z ČFL, divize, takže kvalitní týmy, abychom si zase vyzkoušeli hrát fotbal.

S největší pravděpodobností zůstáváte v krajském přeboru. Jaké v něm máte do příští sezony cíle?
Zase pořád stejné. Umístit se co nejvýš, ideálně do čtvrtého místa. Když to nevyjde letos, tak to vyjde třeba příští rok.