Čekal je zde totiž místní Arsenal, který v minulém kole vítězstvím nad Chomutovem ho nahradil v čele soutěže, kde by chtěl i přezimovat. V utkání pak potvrdil roli favorita a na své konto si připsal další tři body a upevnil si svou pozici na špici tabulky.

Arsenal Česká Lípa – SK Rakovník 4:1 (2:1)

Hosté do duelu, který se hrál na těžkém, podmáčeném terénu a přihlíželo mu 270 diváků, nevstoupili šťastně, neboť chybami v obranné činnosti severočeskému týmu dovolili, aby už v 19. minutě vedl 2:0. Postaral se o to v 11. minutě Věchet a o osm minut později Novotný, který hlavou usměrnil Šafářův trestný kop za záda Šímy. Ani tento nepříznivý stav však rakovnické hráče nesrazil na kolena. Naopak hru nejen vyrovnali, ale místy měli i navrch. Některé jejich útočné akce Arsenal zastavoval i za cenu faulů, což mu rozhodčí Šob někdy toleroval a naopak protesty Mrázka, Vaidiše a Kešnera trestal žlutými kartami. Snaha hostů o korekci skóre přinesla ovoce ve 34. minutě, kdy Bereš pumelicí zpoza šestnáctky přesně k tyči nedal severočeskému brankáři šanci úspěšně zasáhnout a snížil brankový účet na 2:1.

Také začátek druhého poločasu nebyl pro Rakovník příznivý, protože už po třech minutách fauloval Mrázek a v ruce sudího viděl v tomto utkání už podruhé žlutou a následně i červenou kartu. I když hosté nadále hráli aktivně, přesto domácí v 59. minutě využili své početní převahy a Věchetem, který byl v ofsajdové pozici, přidali třetí branku. Tím prakticky bylo o osudu zápasu rozhodnuto a Finklár dal v 63. minutě výsledku konečnou podobu. Změnit ho mohl o tři minuty nato i ještě rakovnický Majer, ale jeho střelu zastavilo břevno.

„Domácí se chtěli v jejich letošním posledním utkání na svém hřišti rozloučit se svými příznivci vítězstvím, čemuž podřídili vše. I přesto, že jsme prohráli, jsem s výkonem našeho mužstva spokojený. Dokonce si myslím, že v některých fázích zápasu jsme Severočechy kombinačně i pohybem přehrávali. Škoda chyb v defenzívě v úvodu duelu, které Česká Lípa potrestala dvěma brankami a dost snadno se dostala do vedení. Kešnera jsem stáhl ze hřiště proto, že už měl z první půle žlutou kartu, a vzhledem k nasazenému metru rozhodčího, jsem nechtěl nic riskovat“, poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma – John, Bereš, Mrázek, Krejčí, Mžourek, Kešner (53. Břečka), Vaidiš (86. Zelenka), Hájek, Isteník, Majer. Trenér Radim Suchánek.

V posledním podzimním kole SK Rakovník v neděli 16. listopadu ve 13.30 hodin přivítá na svém hřišti FC Chomutov, kterému v tabulce divizní skupiny B patří druhá příčka.

AUTOR: Jaroslav Mokrejš