SK Lišany – TJ Šanov 6:2 (5:0)

V chladném a deštivém počasí, před hrstkou nejvěrnějších příznivců, začali domácí od úvodního hvizdu potvrzovat roli favorita, když po Chládkově rohu minul hlavou branku nepokrytý Jelínek. Lišany si vynutily místy až drtivou územní převahu, dobrým pohybem a vtipnými kombinacemi dokázaly několikrát rozebrat obranu hostí.

Střelec mužstva Jelínek si spravil chuť již v 10 minutě, když jeho přízemní střela zpoza obránce zapadla přesně k tyči - 1:0. Druhou branku záhy přidal „rychlonožka“ Bagi, který se nejlépe zorientoval v šestnáctce po Jelínkově úniku a centru z pravé strany - 2:0.

V 20 minutě bylo prakticky rozhodnuto, když Jelínek si na pravé straně zpracoval do běhu Ledvinkův čtyřicetimetrový křižný pas, ukázal záda obraně a propasíroval míč mezi brankářem a bližší tyčí - 3:0.

V dalších minutách si domácí vybrali střeleckou pauzu, ne že by neměli šance, Krůta dělovkou rozvlnil pouze boční síť a Jelínek dvakrát pořádně vyprášil šanovskému brankáři rukavice. Ve 40 minutě si však v šestnáctce Krůta zpracoval Loderem rychle vhozený aut, obtočil se kolem beka a pohotovou střelou propálil gólmana po čtvrté - 4:0.

V samotném závěru poločasu rozehrál Kaňák rohový kop do hloubi pole na stopera Beneše, který si křikl o balón. Beneš vystal ze 40 metrů na branku hostí nadýchaný centr, kterým ke všeobecnému překvapení „vymetl pavouky“ z pravé šibenice - 5:0.

Kdo z přítomných typoval ve druhém dějství dalších pět branek v síti rozložených hostí, mýlil se. Lišany se totiž po dojmem jednoznačného vývoje zápasu přestali pohybovat, přestala se dařit kombinace a zodpovědnost některých hráčů při bránění začala připomínat pouťový turnaj se sudem piva u lajny. Hosté začali být nebezpeční.

Jejich první šanci skvělým vyběhnutím zlikvidoval lišanský gólman Řepka, v 65 minutě však T. Volráb prošel s míčem odkrytým středem hřiště a jeho přesná střela zpoza vápna znamenala korekci 5:1. Po dalších asi pěti minutách odcentroval z levé strany šanovský Cafourek a po hlavičce nikým nehlídaného Kotka lovil Řepka míč z vlastní sítě po druhé - 5:2.

Až toto snížení alespoň částečně probralo domácí z letargie a ti, byť jejich výkon už ani vzdáleně nepřipomínal koncert z prvního poločasu, si v závěru utkání vytvořili další šance.

Prosadili se již jen jednou, když ze skrumáže po rohovém kopu vyplul míč před zahraniční akvizici v domácím dresu Mariana Skruteka, který dělovkou propálil vše před sebou a mohl se tak radovat ze svého premiérového gólu v letošní sezóně - 6:2.