Svůj podíl na takovém výsledku má i trenér Jan Loder st. (bývalý hráč SK Rakovník, Sparty Praha). U týmu působí už čtyři roky a zatím je to pod jeho vedením nejlepší dosažené umístění, co považuje za základ úspěchu jsme zjišťovali.

Proč myslíte, že letos dosáhl Atlantic na pěkné čtvrté místo?
Toto umístění je nejlepší za našeho společného působení. Přikládám to hlavně tomu, že hráči získali potřebné zkušenosti a kvalita jejich výkonů šla nahoru. Také účast na trénincích se zlepšila a začali se scházet v rozumném minimálním počtu, aby mělo smysl vůbec trénovat. Základní šestice chodila téměř pravidelně a vždy se někdo přidal. Hra mužstva už je viditelnější, není to hra na náhodu nebo jak někdy říkáme, že hrají fotbal ne futsal.  Já jsem nikdy futsal nehrál, a tak se taky učím. Futsal má svá specifika, ale jako většina míčových sportů je hlavně o pohybu, myšlení, disciplíně a chuti.

V týmu jsou hráči věkově hodně blízko u sebe, je to dobré?
Ano, zhruba 12 hráčů je stejně starých. K nim se pak přidávají ti starší jako třeba Adam Doležal, Martin Somol, Tomáš Rendl, Petr Urban nebo Honza Loder. Tíhu a odpovědnost na sebe budou muset brát už ti mladší. Řekl bych, že takhle nám to vyhovuje.

Vy tým znáte, předpokládal jste, že skončíte čtvrtí, nebo jste třeba pomýšlel i na lepší umístění?
Myslím si, že tohle umístění není maximum tohoto mančaftu, určitě má na víc. Z pohledu celé sezóny a vytíženosti kluků ve velkém fotbale je to slušný výsledek. Vždy je důležité chytit start soutěže a dotáhnout do konce i závěr. Na začátku a konci futsalové sezony se totiž míchají povinnosti s velkým fotbalem. V minulých sezonách právě v těchto obdobích jsme ztráceli hodně bodů. Když tyto věci shrnu, čtvrté místo je dobré.

Jak vy se vyrovnáváte s tím, že se hráčům konec sezóny kryl s fotbalem?
Je to na nich, čemu chtějí dát větší přednost. Vím, že mají fotbal rádi a chtějí zatím dělat obojí. Nicméně uvedu příklad. V pátek po fotbalovém tréninku, který jim končí v 19:30 hráči jedou ještě na Stochov odehrát futsalový zápas od 20:30, takže jsou ochotni tomu i něco obětovat. Fotbaloví trenéři jsou samozřejmě proti absenci kluků na jejich trénincích, ale na druhou stranu jim ten futsal také přináší něco pro fotbal (technika, obratnost).

Dokázal byste jmenovat nějaké opory týmu, nebo prozradit nějakou vaši taktiku, která vám při zápasech vyhovuje a funguje?
Základním kamenem pro nás je, když můžeme na zápas odjet ve složení 8+1. Je to dobré z hlediska střídání, hráči mají čas na odpočinek a potom mohou na place vydat maximum. Když nás jede 5+1, síly ubývají a je to znát. Ale i takové zápasy jsme dokázali vyhrát. Vyhovoval nám hlavně na větších hřištích hrát presink a dost mužstev se s tím neumělo vyrovnat a dělalo chyby. Dost nám pomohl fakt, že jsme přestali komentovat výkony rozhodčích. Když jim nedáte šanci, aby vás solili, tak to s nimi docela ujde. Jednotlivce jako opory týmu jmenovat nechci. Samozřejmě, že jsou hráči lepší, horší, techničtí, důrazní, obětaví, běhaví a každý má zásluhu na tom, jak jsme se umístili.

Brankáře Jana Lodera ml. nahradil pro tento ročník Jan Šipoš, jak si vedl v brance?
Ano, Honza Loder měl problémy s kolenem, byl zraněný, neodehrál ani minutu,  musel na operaci, a tak šel do branky Šipi. Musím říct, že byl mnohdy oporou, spousty zápasů vychytal, dokonce udržel i nulu a byl několikrát nominován v sestavách kola.

Nejlepším vaším střelcem byl Zděnda Schwendt. Je důležité takového kanonýra v týmu mít? Zdeněk se v celkovém hodnocení střelců KP vyhoupl na osmou příčku s 34 góly.
Ano, je to znát, když góly padají, je jedno kdo je dá.  Zděnda mohl klidně skončit druhý, navíc neodehrál všechny zápasy. Střelecky ho doplňoval bratr Matěj (32). Některé zápasy jsme naopak prohráli díky slabé produktivitě.

Nebudete příští rok uvažovat o postupu do vyšší soutěže?
Abych se přiznal, já jsem o postupu mluvil s kluky už na přelomu roku. Hráčům jsem řekl, že je důležité vědět, jaké mají ambice ve futsale  i ve fotbale. Spousta z nich má ještě jako prioritu velký fotbal, nebo tyto sporty chce dělat oba. Pro vyšší soutěž by se futsal asi musel stát číslem jedna. Postoupit bychom chtěli asi všichni, ale uvidíme, jak to bude příští rok. Osm lidí na tréninku je potom málo, chtělo by to se scházet tak ve dvanácti, aby se mohly nacvičovat signály. Takže otázku postupu necháme zatím otevřenou.

Jak se vy i hráči srovnáváte s tím, že hrajete domácí zápasy na Stochově, kam asi moc fanoušků nepřijede, mrzí to?
Ano, kluky tohle mrzí, protože podle statistik máme nejmenší diváckou návštěvnost. Z Rakovníka se musí autem a u nás se hrát nedá. Hala je malá, nevyhovuje parametrům soutěže i furalovému svazu. To by muselo město poskytnout nějaké peníze na rozšíření a úpravu haly a to zatím v plánu není. Na Stochově je dobrá hala. Pro náš styl hry je lepší, když máme víc prostoru, kluci jsou mladí a běhaví a i pro kombinaci je větší hala lepší.

Spadáte pod TJ TZ, plynou z toho nějaké výhody? Nebo si většinu vybavení, cestovného apod. platíte sami?
Od TJ TZ máme k dispozici halu v Rakovníku, kde trénujeme každý čtvrtek od 20:30, proplácí nám cesťáky na mistráky a za to bych chtěl poděkovat. Jinak se o většinu věcí staráme sami, dvě sady dresů koupil Honza Loder ml., Sport u Brány nám věnoval balony a jinak žádné sponzory nemáme. Od příštího ročníku bychom chtěli vybírat nějaké měsíční příspěvky od členů a také obejít nějaké podnikatele, jestli by se nesehnaly finance třeba na vybavení mužstva např. teplákové soupravy, tašky, pomůcky na tréninky atp., abychom vypadali jako pořádné mužstvo.