Sparta Lužná – FC Jesenice 2:4 (0:2)

Výsledek je poměrně jednoduše k přečtění, ale zase tak jednoznačné to Jesenice neměla. I když vedla po poločase 2:0, v její hře se vyskytlo dost chyb, které Lužná nedokázala hlavně ze začátku utkání potrestat.

Ve 12. minutě domácí orazítkovali břevno a pak šli dvakrát do otevřené obrany. Nic ale nevytěžili.
Hosté dostali šanci otevřít skóre po faulu Košuliče na Kotka. Přímý volný kop z dvaceti metrů si vyžádal kopačku Weise, který také takové věci moc dobře umí. Vymetl šibenici a bylo to 0:1.

Kolem 30. minuty se hra srovnala, ale pohledná moc nebyla. Když pět minut před koncem trefil Kozák tyč, míč se dostal opět k Weisovi, a ten už mířil lépe – 0:2. Druhý poločas nejdřív dlouho nenabídl nic zajímavé, až patnáct minut před koncem zahrál v pádu rukou Cajthaml. Schöller z puntíku snížil. Jesenice však nedovolila zvrat a naopak Kozákem, který překonal brankáře, navýšila skóre – 1:3.

Tři minuty před koncem přišla pojistka hostí, když se z menšího brejku vynořil před brankou Lužné Casas a uklidil míč pod klacek – 1:4.
Když v nastaveném čase Jesenice zbytečně otevřela obranu, možná měla choutky ještě na další góly, přišel malý trest v podobě snížení na 2:4.

„Podle výsledku bych měl být spokojený, za tři body ano, ale musím přiznat naše chyby a také ne moc líbivý fotbal z obou stran. Domácí měli v úvodu dost šancí, ale nedokázali je využít. My jsme góly dali. Vázla nám kombinace, ale Lužná asi hrála velmi podobně. Vyhrál tedy ten, kdo dal více gólů.

V určité fázi jsme se dostali do útlumu a hra byla zbytečně rozdrobená. Za výhru jsme ale samozřejmě rádi,“ sdělil za trenéra Altmana, který na utkání nebyl, jeho asistent Zdeněk Weis.

Lužná: Mašek – Fronk, Hájek, Koula, Kopernický – Staněk, Schöller, Košulič, Ambrůžek – Šnajdr, Drenko. Střídali: Urik, Grill, Sýkora, Chládek.

Jesenice: Lenner - Cajthaml, Brda, John P., Parpel - Polášek, Weis, Beneš, John J. (71. Casas) - Kozák (87. Pacourek M.), Kotek (79. Kučera)